مقامات محلی با اشاره به كاهش بودجه هشدار دادند

محرومیت دانش آموزان مناطق روستایی انگلیس از حمل و نقل مجانی

محرومیت دانش آموزان مناطق روستایی انگلیس از حمل و نقل مجانی

پروژه آسان: مقامات محلی در انگلیس اعلام نموده اند كه ده ها هزار دانش آموز در مناطق روستایی این كشور به علت عدم تامین مالی و كاهش بودجه ها و در نتیجه قطع برخی خدمات از دسترسی به حمل و نقل مجانی به مدارس محروم مانده اند.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، روسای شوراهای محلی در این كشور با اخطار نسبت به تداوم كاهش بیشتر بودجه ها از جانب دولت و بدون سرمایه گذاری های بیشتر اعلام نمودند بیش از ۲۲ هزار دانش آموز در ۲۰ منطقه طی سه سال قبل خدمات حمل و نقل مجانی به مدارس را از دست داده اند.

طبق اعلام شبكه شوراهای شهرستان ها (CCN) هزینه های حمل و نقل به مدارس در مناطق روستایی و حاشیه شهرها به نسبت مناطق شهری تا ۱۰ برابر بیشتر است چون كه دانش آموزان بیشتری دراین مناطق واجد شرایط حمل و نقل مجانی بوده و مسیر طولانی تری تا مدارس در پیش دارند.

بر اساس تحقیق CCN از ۳۶ شورا، ۲۹ شورا بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ هزینه های حمل و نقل خانه تا مدرسه را قطع كرده اند و در صورتی كه در خیلی از مناطق به منظور كاهش خدمات، تعداد افراد واجد شرایط را كم كرده اند در برخی از مناطق به منظور جلوگیری از قطع این خدمات، عوارض دریافتی را افزایش داده اند.

روسای شوراهای محلی هم اعلام نموده اند منابع مالی دولت درصد بالایی از دانش آموزان واجد شرایط در مناطق روستایی را تامین نكرده و كاهش مسیرهای اتوبوس در مناطق روستایی و تعداد خانوارهای ساكن در آنجا این معضل را حادتر كرده است.

دانش آموزان زیر هشت سال در صورتی كه بیش از ۳/۵ كیلومتر تا نزدیك ترین مدرسه به خانه هایشان فاصله داشته باشند واجد شرایط حمل و نقل مجانی خواهند بود. این فاصله برای دانش آموزان بالای هشت سال حدود ۵ كیلومتر است. همینطور در صورت عدم وجود مسیر پیاده روی امن تا مدرسه این امكان بدون در نظر گرفتن فاصله خانه تا مدرسه برای آنها فراهم است.

در حال حاضر دولت انگلیس در حال رایزنی در مورد روش جدید تامین مالی شوراها از سال ۲۰۲۰ است. انتظار می رود الزامات مشخص در مناطق روستایی بخشی از دستور جدید بودجه باشد.

به گزارش گاردین، یك سخنگوی دولت انگلیس اعلام نموده كه همه شوراها وظیفه دارند برای دانش آموزانی كه مسیر خانه تا مدرسه شان فاصله مشخصی دارد، حمل و نقل مجانی تامین كنند. همینطور دولت بررسی منصفانه بودجه ها را انجام خواهد داد تا مطمئن شود مقامات محلی می توانند نیازهای جوامع محلی خویش را برآورده كنند.
1397/03/19
14:39:33
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: خدمات , دانش آموز , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه