اعزازی: روابط نمی گذارد با فساد برخورد شود

اعزازی: روابط نمی گذارد با فساد برخورد شود

پروژه آسان: نماینده مردم بناب با بیان این كه آمریكا برای كشور خطر نیست خطر پرونده های فساد اقتصادی می باشد اظهار داشت: روابط نمی گذارد با فساد برخورد شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، ضیاءالله اعزازی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم مشكلات اساسی دارند. تحمل مردم ما بالا است. به رییس جمهور محترم در حوزه های مختلف تذكر لازم را داده ام ولی نمی دانم چرا گوش شنوایی وجود ندارد.

وی اضافه كرد: هر روز فقیر فقیرتر می گردد و غنی هم غنی تر. از اهداف انقلاب اسلامی فاصله گرفتیم. اشرافی گری در افراد به خصوص مسئولین رو به افزایش است. فاصله طبقاتی زیاد است. گاها رابطه به جای ضابطه جایگزین شده است. رشوه در بخش هایی از دستگاه های اجرایی و قضایی غیرقابل كتمان است. مردم هم این مورد را از ما بهتر می دانند. همین عوامل هستند كه نظام ما را تهدید می كنند.

اعزازی تصریح كرد: ما باید واقعیت را بپذیریم و به فكر اصلاح این موارد باشیم. پیش از این كه دیگران از ما حساب بكشند خودمان از خودمان حساب بكشیم. امام فرمودند آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند. در چندین سال قبل و امروز این مورد ثابت شده، اما باید توجه داشته باشیم از سویی دیگر فسادی كه در بخش هایی از دستگاه های مختلف نظام رخنه كرده خطرناك می باشد. باید بگویم كه نظام را این موارد تهدید می كند. مشكلات اصلی مردم ما اقتصادی می باشد به نظر می آید مسئولین اقتصادی توان اداره كشور را ندارند. بازار از دست آنها خارج شده است.

نمایندگان مردم بناب خاطرنشان كرد: مردم مسائلی را در رجوع به بنده مطرح می كنند. مسائل همچون مبحث ارز و سكه شیوه پرداخت ارز دولتی غیرعقلانی بود. مصاحبه سخنگوی قوه قضاییه از آن حكایت می كند كه مسئولین اقتصادی به خصوص بانك مركزی عمدا به این شكل اقدام نمودند ذخایر ارزی كشور را بدون در نظر گرفتن وضعیت ارزی كشور هزینه كردند. ابتدا باید بگوییم كه اعتماد مردم نسبت به مسئولین ضعیف شده است و این اقدامات سبب شده اعتماد از بین برود.اعزازی اظهار داشت: یك انسان بی سواد در حوزه ارز اینگونه عمل نمی كرد. آنها می گویند ارز را به شركت ها و اشخاص پرداخت كرده اند. از سویی دیگر می گویند تحریم در راه می باشد ولی این ارزها را برای واردات موبایل هزینه می كنند. آیا این مورد عقلانی است؟ آقای رییس جمهور با چه زبانی عرض كنم تا متوجه شوید كه مردم در تامین معیشت خود مانده اند. تمام اجناس گران شده است. گرانی قیمت آب، برق و گاز كه هر ساله گران می گردد بر روی زخم مردم نمك می پاشد. وزارت نیرو با برنامه قطعی برق خود مردم را دچار مشكل كرده است و پدر مردم را در آورده است. در برنامه خود قرار می گذارند كه برق را دو ساعتی قطع كنند، اما در عمل این برق چهار ساعت قطع می گردد.

نماینده مردم بناب افزود: اغلب كارخانجات تعطیل شده و كارگران بیكار شدند و از طرفی دیگر هر روز خبری در مورد اختلاس و فساد مالی اطلاع رسانی می گردد. مردم می گویند اگر در كشور پول وجود ندارد پس این افراد اختلاس گر این پول ها را از كجا پیدا می كنند. به این نظام رحم كنید. آمریكا برای كشور خطر نیست خطر پرونده های فساد اقتصادی می باشد. روابط نمی گذارد با فساد برخورد شود.

وی با اشاره به مشكلات بیمارستان ها بیان كرد: وضعیت مالی بیمارستان ها مساعد نیست. مردم در هزینه درمان خود مانده اند. دولت باید در این حوزه توجه لازم را داشته باشد. بیمارستان ها به شركت ها بدهی دارند و در خرید تجهیزات با مشكل روبه رو شده اند و این مورد باعث نارضایتی مردم خواهد شد. گاهی عدم وجود تجهیزات لازم باعث می گردد كه بیمار مورد عمل جراحی لازم قرار نگیرد.

اعزازی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مشكلات موجود در حوزه آموزش و پرورش، اظهار نمود: در حوزه آموزش از اهداف انقلاب اسلامی فاصله گرفته ایم. دیگر فقرا نمی توانند از امكانات خوب آموزشی بهره مند شوند. مدارس مرزبندی شدند. هر كس كه پول دارد می تواند در مدارس بهتر تحصیل كند و اگر هم پولی نداشته باشد نمی تواند از امكانات آموزشی بهتر برخوردار شود. باید به وضعیت معیشتی معلمین توجه ویژه شود. البته لازم است به وزیر آموزش و پرورش در مورد اظهارنظری كه درباره مناطق دو زبانه داشته اند تذكری بدهم. باید در این خصوص عذرخواهی كنند و الا ما نمایندگان در جهت وظیفه قانونی خود اقدام خواهیم كرد.

نماینده مردم بناب با اشاره به مسائل حوزه انتخابی خود خاطرنشان كرد: آبرسانی به دشت بناب مطالبه اصلی مردم است. وزارت نیرو در این خصوص كم لطفی كرده محلات شهر بناب از لحاظ آسفالت دچار مشكل است. وزارت راه و شهرسازی در این خصوص توجه كند. روستاهای ما نیازمند تبدیل به شهر هستند.


1397/05/01
13:21:04
5.0 / 5
4706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه