تشخیص شیوع چاقی میان شهروندان با استفاده از تصاویر ماهواره ای

تشخیص شیوع چاقی میان شهروندان با استفاده از تصاویر ماهواره ای

پروژه آسان: ایرنا نوشت: محققان دانشگاه واشنگتن با استفاده از تصاویر ماهواره ای شهرهای آمریكا و هوش مصنوعی سیستم جدیدی را توسعه دادند كه می تواند چاقی شهروندان را از فضا تشخیص دهد.محققان برای این منظور حدود 150 هزار تصویر ماهواره ای با وضوح بالا را كه توسط خدمات Google Maps تهیه شده بود در اختیار یك شبكه عصبی پیچشی قرار دادند. این اطلاعات در برگیرنده اطلاعات سرشماری شهروندان 6 شهر آمریكا بود.

شبكه های عصبی پیچشی از آموزش عمیق برای كسب توانایی تجزیه و تحلیل الگوهای موجود در بانك های اطلاعاتی بهره می برند. شبكه عصبی مورد استفاده محققان هم با استفاده از حدود 1.2 میلیون تصویر، آموزش دیده بود تا بتواند خصوصیت های فیزیكی شهرها همچون جاده ها، ساختمان ها، درختان، آب و خشكی را شناسایی كند.

همچنین محققان اطلاعات مربوط به شیوع چاقی در 500 شهر را كه به شكل یك مدل ارتباط بین چاقی و مكان های مختلف را نشان می داد، در اختیار شبكه عصبی قرار دادند. در نتیجه این تحقیقات مشخص شد خصوصیت های محیط زیست شهروندان حدودا در دو سوم موارد (یعنی 64.8 درصد) شیوع چاقی میان شهروندان را توجیه می كند.

با وجود این كه معمولا تحلیل هایی كه با استفاده از ابزارهای نظارتی از بالا انجام می شوند، چندان دقیق نیستند، محققان معتقدند این سیستم هوشمند ابزار ساده و قابل قبولی برای مطالعه ریسك چاقی میان شهروندان است.

5656


1397/06/13
14:01:09
5.0 / 5
4543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه