رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاكید كرد:

نیاز شهرستان پردیس به 254 كلاس درس جدید

نیاز شهرستان پردیس به 254 كلاس درس جدید

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر اینكه شهرستان پردیس به 254 كلاس درس جدید نیازمند است، اظهار داشت: برپایه برنامه ششم توسعه، طی 4 سال از سال 96 تا 1400 باید 181 كلاس در پردیس باید ساخته شود.


نعمت الله تركی در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت حوزه بهداشت و درمان شهرستان پردیس اظهار داشت: هم اكنون در این شهرستان یك بیمارستان وجود دارد كه از مشكلات زیادی همچون نداشتن آزمایشگاه و عكسبرداری رنج می برد. بیمارستان خیرسازی هم در حال ساخت بود كه مقرر شده توسط دانشگاه علوم پزشكی در سال آینده تكمیل شود.

وی ادامه داد: طی 4 سال آینده شهرستان پردیس بار جمعیتی ۶۰۰ هزار نفری را پذیرا خواهد شد كه باید به تناسب آن زیرساخت هم فراهم گردد تا مشكلات جدید برای این شهرستان تولید نشود. این شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان های استان تهران نرخ رشد بالاتری دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: امروز سند توسعه استان تهران و متناسب با آن سند توسعه شهرستان های پایتخت تدوین و ابلاغ گردیده است و تمامی دستگاه ها و شهرستان ها باید بر طبق این سند اقدامات خویش را عملیاتی كنند در حقیقت جهت گیری های ما در استان تهران با عنایت به سند توسعه ملی استان است.

وی با اشاره به خوابگاهی شدن شهرستان پردیس اظهار داشت: حوزه رفاه و تعاون باید برنامه مهمی برای اشتغال در پردیس داشته باشد بدون شك با عنایت به نزدیكی این شهرستان به پایتخت و پتانسیل گردشگری كه دارد می تواند ظرفیت خوبی برای این شهرستان تولید كند البته از طرفی محدودیت های محیط زیست برای پیشگیری از تولید سرمایه گذاری در این حوزه، شهرستان را تحت الشعاع قرار داده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره سرانه فضاهای آموزشی این شهرستان هم اظهار داشت: 95باب مدرسه دولتی و 30 باب مدرسه غیر دولتی در این شهرستان وجود دارد. تراكم دانش آموزی در این شهرستان 31 نفر در هر كلاس درس است كه با اینكه نسبت به سایر شهرستان های تهران وضعیت خوبی دارد اما نسبت به میانگین كشوری كه 24 دانش آموز است خوب نیست.

تركی اضافه كرد: تا سال 1400، 16 هزار كلاس درس جدید باید در استان تاسیس شود؛ پردیس الان به 254 كلاس جدید یعنی 17 مدرسه 5 كلاسه نیاز دارد. برپایه برنامه ششم توسعه، طی 4 سال از سال 96 تا 1400، 181 كلاس در پردیس باید ساخته شود؛ در سال 97 هم 62 كلاس باید راه اندازی می شد كه این تعداد باید تا تیرماه سال 98 به اتمام برسد. همینطور تخریب و بازسازی مدارس فرسوده تا 1400 باید به 100 درصد برسد.

وی تصریح كرد: خوشبختانه جمعیت جوانان در پردیس بالاتر از سایر شهرستان های استان است بنابراین برای پردیس رسته های آموزشی صنعت، خدمات كشاورزی، فناوری اطلاعات دیده شده است. البته حوزه های نیازمند آموزش هم مورد توجه قرار گرفته است ما مجوز ورود بخش خصوصی در حوزه آموزشی را گرفته ایم و این مورد در شورای برنامه ریزی مصوب شده است.
1397/11/06
23:37:48
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه