طراحی منظومه فكری اقتصاد آموزش و پرورش

طراحی منظومه فكری اقتصاد آموزش و پرورش

به گزارش پروژه آسان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: منظومه فكری اقتصاد آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین طراحی می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی الهیار تركمن اضافه كرد: اقتصاد آموزش و پرورش بعنوان بزرگترین فصل مشترك دولت و مردم مبحث حائز اهمیتی است كه باید بیشتر از پیش به آن پرداخت. موضوعی كه متأسفانه در گذشته مورد اقبال و توجه قرار نگرفته است.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش و اقتصاد دو مقوله ارزشمندی هستند كه می توانند اثرات مثبت جلو برنده ای نسبت به یكدیگر داشته باشند. بی گمان اقتصاد بدون آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت بدون تفكر اقتصادی جلو نخواهد رفت. باید تلاش نماییم تفكر اقتصادی البته به مفهوم مدیریت بهینه منابع انسانی و مالی در تار و پود مدیریت آموزش و پرورش نفوذ كند تا جایی كه هیچ حركتی بدون اندیشه اقتصادی طراحی و اجرا نشود.
دبیر اجرایی نخستین همایش اقتصاد آموزش و پرورش افزود: اساساً «توسعه مدیریت» در حوزه های منابع انسانی و منابع مالی و تجهیزات و امكانات بدون منظومه اقتصادی هوشمند و كارآمد امكان پذیر نخواهد بود ما باید بتوانیم تفكرات و اندیشه های نخبگان را در حوزه اقتصاد آموزش و پرورش جمع آوری و در برنامه ریزی های مدیریتی خودمان بكار ببندیم تا با اطمینان بیشتری در میدان های اجرایی گام برداریم.
الهیار ضمن تاكید بر نقش اساتید حوزه و دانشگاه، تمامی معلمان و دانشجو معلمان در فرآیند شكل گیری تفكر اقتصادی در آموزش و پرورش اظهار داشت: در همین راستا نخستین همایش اقتصاد آموزش و پرورش با مشاركت دانشگاه علامه طباطبایی (ره) و وزارت آموزش و پرورش اجرا می گردد تا گام اولین ما برای ورود به این عرصه باشد و ان شاءالله همایش ها و كارگاه های مختلف بعدی هم طراحی و اجرا خواهد شد تا حلقه های فكری نخبگان در این امر مهم كامل شود و مدیران و متولیان نظام تعلیم و تربیت با بهره گیری از این گنجینه فكری به اصلاح ساختارها و برنامه ها بپردازند
به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش لازم به ذكر است كه این همایش در ایام شنبه و یك شنبه ۲۷و۲۸ بهمن ماه جاری در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) برگزار می گردد. وزیر آموزش و پرورش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات، تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، اساتید دانشگاه، دانشجو معلمان، مدیران كل و معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات كل آموزش و پرورش سراسر كشور، معاونین وزیر و مدیران كل حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش از مهمانان و مدعوین اصلی این همایش هستند. تابحال بیشتر از ۴۶۰ چكیده مقاله و ۱۲۶ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش تحویل شده كه كار ارزیابی و دسته بندی آن توسط گروه داوران رو به اتمام است و نفرات برگزیده در همایش مزبور مقالات خویش را عرضه خواهند كرد.
1397/11/26
15:28:02
5.0 / 5
4543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه