، بررسی جزئیات بودجه ۹۸،

اختصاص ۶۰۰۰ میلیارد برای آسفالت راه های روستایی، مالچ پاشی و نوسازی مدارس

اختصاص ۶۰۰۰ میلیارد برای آسفالت راه های روستایی، مالچ پاشی و نوسازی مدارس

پروژه آسان: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۶۰۰۰ میلیارد برای آسفالت راه های روستایی، مالچ پاشی و نوسازی مدارس در سال۹۸ اختصاص دادند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت شب امروز (یكشنبه) بخش درآمدی بند (ه) تبصره ۱ لایحه بودجه سال ۹۸ را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند.
به سبب این بند سازمان برنامه و بودجه كشور موظف است صد درصد (۱۰۰%) مبالغ واریزی را به صورت ماهانه به دستگاه های اجرایی ذی ربط در سقف به صورت همزمان سهمیه های زیر برای خرید قیر مصرفی مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران و تأمین سایر هزینه های اجرای آسفالت پروژه های مربوط تخصیص دهد. خزانه داری كل كشور مكلف است مبلغ تخصیص داده شده را به صورت كامل پرداخت و بر طبق موافقتنامه متبادله با شركت مذكور تسویه حساب كند:
۱- چهل و هشت درصد (۴۸%) اعتبار برای روكش آسفالت و آسفالت شبكه راه های اصلی، فرعی و روستایی و عشایری و معابر محلات هدف بازآفرینی شهری، پروژه های مسكن مهر و فرودگاه های كشور، در اختیار وزارت راه وشهرسازی
۲- یازده درصد (۱۷%) اعتبار برای آسفالت معابر شهرهای با جمعیت زیر پنجاه هزار نفر در اختیار وزارت كشور (سازمان امور شهرداری ها و دهیاری های كشور)
۳- هفده درصد (۱۱%) اعتبار برای انجام عملیات خاك پوش (مالچ پاشی كردن) سازگار با محیط زیست مورد تأیید سازمان ذی ربط، در اختیار وزارت جهاد كشاورزی (سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور)
۴- نوزده درصد (۱۹%) اعتبار برای آسفالت معابر و بهسازی روستاها و انجام طرح (پروژه) های مشاركتی با دهیاری ها در اختیار بنیاد مسكن انقلاب اسلامی
۵- پنج درصد (۵%) اعتبار برای نوسازی مدارس در اختیار وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور)
دستگاه های اجرایی سوژه این بند موظفند سهم استانی اعتبار سوژه این بند را حداكثر تا اختتام اردیبهشت ماه تعیین و در اختیار ادارات كل استانی خود قرار دهند تا با عنایت به پیشرفت فیزیكی طرح های در دست اجرا و فصل كاری آن استان بر طبق دستورالعمل صادره توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در پروژه های خود هزینه كنند.
گزارش عملكرد این بند به صورت سه ماهه توسط دستگاه های اجرایی ذی ربط به كمیسیون های انرژی، برنامه و بودجه و محاسبات و عمران مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه كشور ارسال می شود. كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات موظف است سپس رسیدگی، گزارش آنرا به مجلس شورای اسلامی نمایش نماید.1397/12/06
14:17:02
5.0 / 5
4377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه