۹۴ درصد۱۰ تا ۴۹ ساله های كشور باسوادند

۹۴ درصد۱۰ تا ۴۹ ساله های كشور باسوادند

پروژه آسان: مدیر كل دفتر طرح و برنامه و تامین منابع سازمان نهضت سواد آموزی اظهار داشت: بیشتر از ۹۴ درصد گروه جمعیتی ۱۰ تا ۴۹ سال ایران با سواد هستند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، رسول جمشیدی در گردهمایی مسئولان سوادآموزی استان فارس اظهار داشت: وظیفه ما در سواد آموزی افزایش سطح سواد گروه سنی۱۰ الی ۴۹ سال است و از ارزش های مد نظر در این راه، ترویج سیره و سنت پیامبر و انقلاب اسلامی و محرومیت زدایی و ارتقاء آگاهی در افراد جامعه است.

وی با اشاره به اینكه بیانیه گام دوم انقلاب، چراغ راهی برای پیشبرد اهداف در جهت وظایف سازمانی است، سختی كار در سوادآموزی را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: قبل از انقلاب ۴۸ درصد گروه هدف سواد آموزی و در میان افراد بین ۱۰ الی ۴۹ سال از نعمت سواد بهره مند بودند و الان ۹۴ و ۷ دهم درصد افراد در این گروه از نعمت سواد برخوردار می باشند كه نشان از تلاش های انجام شده در این زمینه است.

جمشیدی با تاكید بر اینكه، اگر بخواهیم از سبك زندگی خوبی برخوردار بوده و جامعه توسعه یافته ای داشته باشیم، باید نسبت به محو بی سوادی اقدام گردد، اضافه كرد: بی سواد علاوه بر ایجاد آسیب، در معرض صدمه هم قرار دارد و برای كمك به توسعه جامعه باید برای جذب و با سواد كردن این افراد تلاش نماییم.
وی با اشاره به آمار ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری بی سوادان در گروه سنی هدف سواد آموزی، اظهار داشت: محو بی سوادی و ریشه كنی آن دور نمای سواد آموزی است و وظیفه ما افزایش سطح سواد این گروه سنی است و از ارشهای ما در این راه، ترویج سیره و سنت پیامبر و انقلاب اسلامی و محرومیت زدایی و ارتقاء آگاهی در افراد جامعه است.
مدیر كل دفتر طرح و برنامه و تامین منابع سازمان نهضت سواد آموزی اضافه كرد: سواد آموزی بعنوان یك آموزش غیر رسمی، ساختاری متفاوت از آموزش های رسمی دارد و باید با حد اغلب انعطاف، حد اغلب مشاركت را جلب كرده و به دنبال كاهش هزینه های خود باشیم.
جمشیدی با اشاره به ساختارتشكیلاتی سازمان سواد آموزی كشور، اظهار داشت: الان كمتر از ۱۰ درصد از فعالیت های سواد آموزی، توسط معلمین انجام می شود و ۹۰ درصد از فعالیت های این بخش توسط اشخاص حقوقی و موسسات غیر دولتی و به صورت واگذاری فعالیت ها انجام می شود كه سختی ها و مشكلات خاص خویش را دارد و لازمه آن تسلط بر فعالیت های سواد آموزی در چارچوب كارگاه های آموزشی مسئولین سواد آموزی است.1397/12/25
12:04:32
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: آموزش , علم , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه