بازنشستگی دو سوم فرهنگیان طی ۶ سال آتی

بازنشستگی دو سوم فرهنگیان طی ۶ سال آتی

پروژه آسان: رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: هم اكنون ۹۱۰ هزار معلم داریم كه از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم های ما بازنشسته می شوند.


حسین خنیفر در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بازنشستگی معلمان و روند جبران نیرو در آموزش و پرورش اظهار نمود: در چند سال آتی، دو اتفاق خواهد افتاد، هم اكنون ۹۱۰ هزار معلم داریم كه از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم های ما بازنشسته می شوند.
وی ادامه داد: اگر تربیت معلم را تقویت نماییم، طی سه چهار سال آینده می توانیم كف احتیاج به معلم را پر كنیم؛ البته برخی از اینها كه موعد بازنشستگی شان فرا می رسد، مدرك فوق لیسانس دارند و تا پنج سال دیگر هم می توانند ماندگاری و استمرار خدمت داشته باشند كه این رقم ثابتی نیست و ما فقط به مدارك و آمار موجود كه كدام معلم چه زمانی استخدام شده و چه زمانی بازنشسته می شود، استناد می نماییم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینكه چشمم روشن است و با روند جذب فعلی به سمت ثبات حركت می نماییم اظهار داشت: مهر ۹۸، ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه به مدارس می پیوندند. اگر سهمیه جذب دانشجومعلم رسمی و پذیرفته شدگان از راه ماده ۲۸ (پذیرفته شدگان استخدام آزاد) را بالا ببریم به سمت ثبات می رویم.
خنیفر با اشاره به اینكه پیشبینی می نماییم در سال ۹۸، حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار بازنشسته در آموزش و پرورش داشته باشیم، درباره چونگی جبران این میزان كمبود معلم اظهار داشت: امكان استمرار خدمت وجود دارد اما ما هنوز میزان ماندگاری این معلمان را نمی دانیم. علاوه بر این آموزش و پرورش راه كارهای دیگری برای جذب نیرو شامل بكارگیری سرباز معلمان، نهضتی ها، حق التدریسی ها و … دارد؛ البته ما دخالتی در نوع جبران كمبود نداریم و در جذب نیرو طبق مجوزهای دریافتی كمك و پشتیبانی می نماییم.1398/03/06
19:37:53
5.0 / 5
4402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه