معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش:

به دنبال ساخت سالن های ورزشی بزرگ و مجلل در مدارس نیستیم

به دنبال ساخت سالن های ورزشی بزرگ و مجلل در مدارس نیستیم

پروژه آسان: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: ساخت فضاهای ورزشی در مدارس لازم است اما به دنبال ساخت سالن های ورزشی بزرگ و مجلل در مدارس نیستیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در گردهمایی مشترك مدیران كل و معاونین سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور در اردوگاه شهید باهنر اظهار نمود: سواد حركتی مبنای زندگی فعال است و باید مراتبی برای آن قائل شویم و در مدارس به این مساله توجه داشته باشیم.
وی ضمن تشكر از اقدام سازمان نوسازی مدارس كشور و ادارات كل استان ها در ساخت سالن ها و فضاهای ورزشی و تداوم این كار اظهار نمود: دانش آموز دختر دوره ابتدایی باید بتواند در یك فضای محرم سازی شده فعالیت های ورزشی ژیمناستیك را با لباس مخصوص و شرایط خاص آن انجام دهد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش بیان كرد: برای ایجاد حركت در مدارس به سالن های چند صد متری نیاز نداریم یا آنكه سقف ۱۰ متر باشد و دانش آموز امكان فعالیت داشته باشد كافی است. بدین سبب سالن های حدود ۲۰۰ متری هم در فضای مدارس برای رفع نیاز مناسب می باشد.
وی با تاكید بر اهمیت سواد حركتی بر سواد خواندن و نوشتن اشاره كرد: اگر دانش آموز حتی شش سال از سواد خواندن و نوشتن بازبماند بازهم قابلیت جبران دارد اما اگر فعالیت حركتی شش سال از فردی سلب شود ناتوانی حركتی به بار می آید، انس با حركت در كودكی شكل می گیرد و اگر به این مساله توجه نشود، فرد دیگر نمی تواند فعالیت داشته باشد.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینكه در مدارس پیشرفته دنیا در كنار تعلیم و تربیت هرروز دانش آموزان ورزش می كنند، اشاره كرد: در دوره های قبل معاون تربیت بدنی ادارات كل آموزش وپرورش نه در حوزه سازه ای بلكه درزمینه ارائه مشاوره تربیت بدنی بعنوان مشاور مدیركل نوسازی مدارس بود و الان هم برای این مساله اعلام آمادگی می نماییم.
منبع:

1398/03/28
13:47:04
5.0 / 5
4900
تگهای خبر: آموزش , دانش آموز , مدارس , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه