با تبدیل وضعیت ۱۲هزار حق التدریسی و نهضتی اعلام شد

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش وپرورش

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش وپرورش

به گزارش پروژه آسان معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام نیرو در آموزش و پرورش اطلاع داد و اظهار داشت كه به احتمال زیاد آزمون جامع استخدامی دولت در مرداد ماه برگزار و حدود ۲۰ هزار نفر برای آموزش و پرورش پذیرفته خواهند شد.


علی الهیار تركمن در گفت و گو با ایسنا، جزئیات برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و میزان جذب نیرو در سال تحصیلی جدید را اعلام و اظهار نمود: خوشبختانه مجوزهای ما هم برای جذب بوسیله اساسنامه ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان (جذب فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر بعد از قبولی در آزمون استخدامی و گذراندن دوره های یكساله صلاحیت حرفه ای معلمی) و هم برای دوره های چهار ساله كارشناسی تربیت معلم صادر گردیده است.
وی ادامه داد: كسانی كه می خواهند بوسیله ماده ۲۸ وارد آموزش و پرورش شوند، می توانند در آزمون فراگیر و جامع سازمان اداری استخدامی شركت نمایند پس باید منتظر اطلاعیه های استخدامی سازمان امور استخدامی باشند. به احتمال زیاد این آزمون مرداد ماه برگزار می شود.

جذب ۴۵ هزار دانشجومعلم و پذیرفته شده ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان در سال جدید
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه آن دسته از پذیرفته شدگان كنكور سراسری نیز كه قصد دارند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل كرده و معلم بشوند، باید بعد از اعلام نتایج، نسبت به درج و انتخاب دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته اقدام نمایند اظهار داشت: برای امسال ۲۵ هزار نفر مجوز دوره های چهار ساله دانشگاه فرهنگیان بوسیله كنكور سراسری صادر گردیده است.
الهیار تركمن درباره مجوز ماده ۲۸ نیز اظهار داشت: مجوز جذب ما بوسیله ماده ۲۸، كمتر از ۲۰ هزار نفر است. به عبارتی حدود ۱۲ هزار مجوز جدید داریم، ۲۰۰۰ مجوز برای تامین نیروی ویژه توسعه عدالت آموزشی صرفاً برای سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و بیشتر از ۴۰۰۰ مجوز استفاده نشده از سال های قبل داریم.
وی همین طور از تبدیل وضعیت ۱۰ تا ۱۲ هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی، معلمین حق التدریس و نیروهای پیش دبستانی از محل قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در سال تحصیلی جدید آگاهی داد.


 


منبع:

1398/04/08
14:33:52
5.0 / 5
4478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه