آغاز رقابت كنكوری ها با آزمون گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی

آغاز رقابت كنكوری ها با آزمون گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی

پروژه آسان: ساعت 8 بامداد امروز و با شروع آزمون داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی، زنگ آغاز ماراتن دو روزه كنكور سراسری سال 98 كه با شركت بیشتر از یك میلیون و 119 هزار داوطلب برگزار می شود، به صدا در آمد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، آزمون سراسری سال ۹۸ برای رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می گردد.
برای رشته های تحصیلی با آزمون كنكور سراسری سال ۹۸ تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام كرده اند كه از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و تعداد ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان های خارجی ثبت نام كردند.
از تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام كننده تعداد ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر زن (معادل ۵۷.۹۸ درصد داوطلبان) و ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر مرد (معادل ۴۲.۰۲ درصد داوطلبان) هستند. آمار ثبت نام كنندگان در كنكور سال ۹۸ نسبت به آمار ثبت نام كنندگان در سال ۹۷ تعداد ۶۴ هزار و ۷۹۷ نفر بیشتر است.
از تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام كننده تعداد ۵۷۷ هزار و ۲۵۵ نفر از داوطلبان دارای دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و تعداد ۵۴۱ هزار و ۷۶۰ نفر از داوطلبان دارای دیپلم نظام آموزشی قدیم و مدرك پیش دانشگاهی هستند. به عبارت دیگر ۵۱.۵۹ درصد داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید و ۴۸.۴۱ درصد داوطلبان دارای نظام قدیم هستند.
۲۳۴ هزار و ۱۰۹ نفر از داوطلبان نیز علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی خود گروه های آزمایشی دوم و یا سوم (هنر و زبان های خارجی) را نیز انتخاب نموده اند. تعداد ۷۸ هزار و ۵۸۵ داوطلب علاوه بر گروه اصلی گروه آزمایشی هنر را انتخاب نموده اند، همین طور تعداد ۱۵۵ هزار و ۵۲۴ داوطلب علاوه بر گروه اصلی گروه آزمایشی زبان را انتخاب نموده اند.
به این ترتیب برای گروه آزمایشی هنر ۱۰۳ هزار و ۷۲۰ كارت و برای گروه آزمایشی زبان های خارجی ۱۶۵ هزار و ۶۱۱ كارت صادر گردیده است. از تعداد ۲۳۴ هزار و ۱۰۹ داوطلبی كه علاقمندی دوم و سوم را اعلام نموده اند تعداد ۱۵۲ هزار و ۸۷۸ داوطلب زن و مابقی مرد هستند.
با توجه به تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب واقعی و تعداد علاقمندان به گروه های آزمایشی دوم و سوم (هنر و زبان های خارجی) برای برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ تعداد یك میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ كارت ورود به جلسه آزمون صادر گردیده است.
آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی بامداد امروز پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در پس از ظهر امروز پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی نیز بامداد فردا جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف كشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار می گردد.
پس از برگزاری آزمون و بعد از تصحیح برگه ها، كارنامه اولیه در دهه دوم مردادماه ۹۸ منتشر می شود. داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته می شوند با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه ها در مهلت اعلام شده نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. همین طور نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ در نیمه دوم شهریورماه ۹۸ منتشر می شود.
منبع:

1398/04/14
15:24:34
5.0 / 5
4663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه