معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

مهلت ثبت نام فرهنگیان در طرح معلم تمام وقت تا شهریور

مهلت ثبت نام فرهنگیان در طرح معلم تمام وقت تا شهریور

پروژه آسان: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از تعیین مهلت ثبت نام و دریافت درخواست متقاضیان ورود به طرح معلم تمام وقت تا شهریور ماه اطلاع داد.


علی الهیار تركمن در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ بخشنامه اضافه تدریس معلمان ( معلم تمام وقت) در بهمن ماه سال گذشته، اظهار نمود: فرصتی معین شده بود تا حدفاصل ماه های بهمن و اسفند سال 97، معلمان متقاضی بتوانند درخواست خویش را ثبت و از این مزیت بهره مند شوند.
وی اضافه كرد: در مدت اعلام شده 45 هزار نفر درخواست خویش را ثبت كرده بودند كه مشمول 17.5 درصد افزایش فوق العاده ویژه شدند.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه چون سال تحصیلی تمام می شد و باید ساماندهی را بر مبنای سال تحصیلی جدید انجام میدادیم، تصمیم گرفتیم تا اجرا و دریافت درخواست های جدید را تا شهریور ماه به تعویق بیاندازیم اظهار داشت: بر مبنای مفاد قرارداد معلم تمام وقت، از شهریورماه تمام كسانی كه متقاضی هستند می توانند درخواست خویش را ثبت كرده و ما معادل فوق العاده ویژه را در احكامشان اعمال می نماییم.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، شورای حقوق و دستمزد در جلسه ۲۷ شهریور ۹۷ به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش شش ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل «دبیر و هنرآموز با ۳۰ ساعت تدریس در هفته» با پرداخت ۱۷.۵ درصد فوق العاده ویژه مبحث بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات كشوری در اجرای تصویب نامه سال ۹۳ هیئت وزیران موافقت نمود.
بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان كشور، ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان كماكان ۲۴ ساعت در هفته است.
همچنین دبیران و هنرآموزانی كه تمایل دارند برای ساعت تدریس اضافی و جبران حق الزحمه، به جای دریافت وجوه حق التدریس از فوق العاده ویژه یاد شده استفاده كنند، مشمول ۳۰ ساعت تدریس در هفته خواهند شد و به منظور جبران خدمات آنان، ۱۷.۵ درصد فوق العاده ویژه مبحث بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات كشوری در احكام كارگزینی آنها برقرار می شود.
همچنین در این بخشنامه به اختیاری بودن مبحث اشاره شده و در آن آمده است كه به علت اختیاری بودن موضوع، معلمانی كه از فوق العاده مذكور استفاده نمی كنند، جبران حق الزحمه آنان كماكان با پرداخت حق التدریس انجام می پذیرد.
فوق العاده مذكور مشمول كسور بازنشستگی بوده و در تعیین حقوق بازنشستگی و وظیفه و سایر پرداخت های قانونی مربوط هم قابل محاسبه است.
علاوه بر این دبیران و هنرآموزان متقاضی برخورداری از فوق العاده ویژه مذكور هم باید حداقل پنج سال امكان ادامه خدمت تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تكلیفی مبحث تبصره های ۲ و ۳ ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات كشوری را داشته باشند.
اما دبیران و هنرآموزانی كه بر مبنای طرح طبقه بندی مشاغل معلمان كشور با داشتن ۲۰ سال سابقه تدریس با مدیریت یا معاونت یا رسیدن به سن ۵۰ سالگی، مشمول چهار ساعت تقلیل تدریس هفتگی شده یا می شوند، چنانچه به میزان ۳۰ ساعت در هفته به امر تدریس اشتغال داشته باشند، برخورداری آنان در صورت تمایل از فوق العاده ویژه بلامانع است.
آن طور كه در این بخشنامه آمده است جبران تدریس بیشتر از شش ساعت یا كمتر از آن در هفته كماكان به صورت حق التدریس قابل پرداخت خواهد بود و این شیوه نامه از تاریخ اول مهر ۹۷ قابل اجراست.1398/04/15
18:47:16
5.0 / 5
4202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه