هزینه نگهداری خودروی برقی چقدر است؟

هزینه نگهداری خودروی برقی چقدر است؟

پروژه آسان: خودرو های برقی در مقایسه با دیزلی و بنزینی به سبب عدم مصرف سوخت های فسیلی و نیاز كمتر آنها به تعمیرگاه بسیار مورد توجه و علاقه مردم قرار گرفته است. اما چگونه باید از این خودرو ها نگهداری و آنها را سرویس كرد؟با اینكه امكان دارد همچنان قیمت خودرو های برقی یا EV از نمونه های بنزینی آن بیشتر باشد اما به سبب شارژ خانگی و هزینه كم تعمیر و نگهداری در طولانی مدت مقرون به صرفه تر از بنزینی ها هستند. در خودرو های برقی به سبب حذف بیشتر از ۲۴ قطعه مكانیكی معمولا به انجام سرویس هایی مانند تعویض روغن، فیلترها، تسمه، دنده ها و سیستم خنك كننده نیاز ندارند. بنا بر این گفته می شود افرادی كه از خودروی برقی استفاده می نمایند حدود یك سوم هزینه كمتر نسبت به افرادی می پردازند كه از خودروی بنزینی استفاده می نمایند.

با این حال این خودرو ها نیز به سرویس های دوره ای مخصوص در نمایندگی های خود احتیاج دارند و در صورت عمل نكردن به برنامه سفارش شده، نمایندگی می تواند از ارائه خدمات به مالك خودرو خودداری نماید. بعضی از سرویس های مورد نیاز یك خودروی برقی می تواند شامل موارد زیر باشد:
بررسی و چك كردن باد لاستیك ها و پر كردن مایع شیشه شور می تواند به صورت ماهانه انجام پذیرد، اما بعضی از سرویس ها هستند كه باید در كیلومترهای خاص به تعمیركار معتبر و با تجربه رجوع كرد.
هر ۱۲ هزار كیلومتر باید لاستیك ها جابه جا و سیستم خنك كننده و بخاری و قطعات شارژ كننده نیز بررسی شوند. همین طور سایر قسمت ها نیز مانند كیسه های هوا، سیستم ترمز و تعلیق، پدال ها نیز باید بررسی شوند.

با این حال، تعمیر كمتر به مدلول نیاز نداشتن آن به بررسی و سرویس نیست و باید هر چند وقت یكبار عوامل ذكر شده و سایر مسائل بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند. همین طور گران قیمت ترین قطعه در این خودرو ها باتری آنها بوده پس بهتر است در حفظ و نگهداری آنها دقت لازم را داشت تا نیاز به تعویض نداشته باشد.

wikihow 2121


منبع:

1398/06/06
13:41:05
5.0 / 5
4821
تگهای خبر: خدمات , نمایندگی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه