در مراسم افتتاح ۱۲۰مدرسه جدید ستاد اجرایی فرمام امام در مناطق محروم اعلام شد

اهدای ۴۰۰۰ بسته نوشت افزار ایرانی ازطرف رهبرمعظم انقلاب به فرزندان شهدای مدافع حرم

اهدای ۴۰۰۰ بسته نوشت افزار ایرانی ازطرف رهبرمعظم انقلاب به فرزندان شهدای مدافع حرم

پروژه آسان: مراسم بهره برداری از 120 مدرسه بركت با 704 كلاس درس جدید و آغاز توزیع 250هزار بسته نوشت افزار اهدایی بین دانش آموزان مناطق كم برخوردار اجرا شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار داشت: ۸۵ درصد از افراد بالای ۱۵ سال دركشور باسواد بوده و ۱۰۰ درصد دانش آموزانی كه به سن تحصیل رسیده اند در مدارس ثبت نام كرده اند.
وی با اشاره به این كه راه اندازی قرارگاه جهادی و طراحی و ساماندهی شبكه های مردمی یكی از مهمترین توفیقات ستاد اجرایی فرمان امام است اظهار داشت: با شعاری كه امسال از طرف مقام معظم رهبری در امتداد رونق تولید عنوان شد ستاد با قوت بیشتر توسعه شبكه های مردمی تولید را در پیش گرفته و تابحال توانستیم ۷ هزار روستا را به كارگاه تبدیل نماییم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: این ستاد در امتداد توسعه اشتغال زایی و توسعه شبكه مردمی روزانه ۱۰۰ بنگاه كوچك و خرد با اشتغال ۳۰۰ نفر در مناطق كم برخوردار به وجود می آورد.
وی در ارتباط با محوریت برنامه های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در سه سال آینده نیز اظهار داشت: محوریت فعالیت های ما تولید و اشتغال توسط مردم در امتداد جلوگیری از واردات كالاهای استراتژیك و همین طور صرفه جویی ارزی و توسعه صادرات است.
مخبر از افتتاح همزمان ۱۲۰ مدرسه در ۲۵ استان با ۷۰۴ كلاس درس به همت بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام آگاهی داد و اضافه كرد: این مدارس با هماهنگی آموزش و پرورش استانها شناسایی و صرفاً در روستاها راه اندازی شده است.
مخبر همین طور با اشاره به پویش مشق احسان اظهار داشت: ۲۵۰ هزار بسته نوشت افزار با همت گروه های جهادی بسته بندی و به مناطق كم برخوردار ارسال می شوند كه امیدواریم با حمایت مردم این تعداد از بسته ها به ۵۰۰ هزار نفر برسد.
جعفری، مدیرعامل بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم اظهار داشت: امروز همزمان ۱۲۰ مدرسه با ۷۰۴ كلاس درس در مناطق محروم كشور افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینكه در عمر ۱۲ ساله بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ۹۵ هزار میلیارد ریال در ۵۱ هزار و ۶۵۰ پروژه صرف شده است، اظهار داشت: ازاین میان ۲۸هزار و ۳۰۰ پروژه به ثمر رسیده و ۲۳ هزار و ۳۵۰ پروژه نیز در حال كار است و تا سال ۱۴۰۰ این پروژه ها نیز به بهره برداری خواهد رسید.
جعفری با اشاره به اینكه مبلغ ۹۵۰ هزار میلیارد ریال صرف شده در پروژه های صرفاً در بخش عمرانی نبوده، اظهار داشت: ۷۶ درصد هزینه ها در حوزه اقتصاد و توانمند سازی و اشتغال بوده و ۲۴ درصد آن صرف فعالیت های عمرانی و زیربنایی شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر ۱۲۰ مدرسه ای كه امروز افتتاح شد، ۳۰ مدرسه دیگر تا آبان ماه تكمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
مدنی مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم از اهدای ۴۰۰۰ بسته نوشت افزار ایرانی ازطرف رهبرمعظم انقلاب به فرزندان شهدای مدافع حرم آگاهی داد و اظهار داشت: این هدایا در ایام آینده توسط ستاد اجرایی فرمان امام توزیع خواهد شد.
وی درباب پویش مشق احسان نیز اظهار داشت: امروز ۲۵۰ هزار بسته لوازم التحریر ایرانی اسلامی به مناطق كم برخوردار ارسال می شودكه از ۱۰۰ تولیدكننده داخلی خریداری شده و برای تهیه آنها ۲۱۰ شغل به وجود آمده است.
مدنی بااعلام این كه این پویش از اول مردادماه تا پانزدهم مهرماه ادامه دارد، اضافه كرد: ۵ هزار جهادگر در استان های تهران، خراسان، سیستان، كرمان و هرمزگان این اقلام لوازم التحریر را بسته بندی و برای ارسال به تمامی نقاط كم برخوردار كشور آماده می كنند.
مدنی اشاره كرد: امیدواریم تا اختتام این طرح میزان بسته های لوازم التحریر برای ارسال به مناطق كم برخوردار به۵۰۰هزار برسد.
وی با اشاره به اینكه پویش مشق احسان توسط قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام انجام می شود، اضافه كرد: این گروه ها بوسیله ثبت اطلاعات محلات، بخش ها و همین طور كد ملی دانش آموزان در سامانه دنیای احسان شرایط را برای برقراری عدالت در برخورداری از بسته های لوازم التحریر فراهم می كنند.
در بخش هایی از این مراسم حمیدرضا برقعی و گروه سرود "نسیم قدر" درفضای شعر عاشورایی و رشادت مدافعان حرم به هنرنمایی پرداختند. همین طور از برخی از خانواده های شهدای مدافع حرم و شهید جهادگر تقدیر به عمل آمد.1398/06/26
22:41:58
5.0 / 5
4450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه