اجرای طرح خشونت زدایی همه جانبه از محیط مدارس

اجرای طرح خشونت زدایی همه جانبه از محیط مدارس

به گزارش پروژه آسان معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای بسته توانمندسازی آموزگاران در مدارس اظهار داشت: یكی از برنامه های امسال ما طرح خشونت زدایی همه جانبه از محیط مدارس با تاكید بر كرامت انسانی دانش آموزان است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، رضوان حكیم زاده با اشاره به اینكه كار رسمی مدارس روز اول مهر شروع شد اظهار داشت: بیشتر از ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف ثبت نام كرده اند كه هشت میلیون و ۱۷۰ هزار نفر از این تعداد متعلق به مقطع ابتدایی است ضمن اینكه حدود ۱، ۵ میلیون نفر كلاس اولی داریم كه برای بار اول وارد مدرسه می شوند.
وی درباره تغییر الگوی رفتاری در آموزش و پرورش اظهار داشت: ما برمبنای سند تحول بنیادین بعنوان نقشه راه آموزش و پرورش باید از آموزش بطور كلی به امر مهم تربیت حركت نماییم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اذعان به اهمیت محور قرار گرفتن تربیت در مقطع ابتدایی اضافه كرد: ما در تلاشیم تا بجای حافظه محوری، دانش آموزان را با مهارت های زندگی آشنا نماییم و مدرسه مكانی برای با هم زیستن باشد.
وی با اشاره به رویكرد آموزش و پرورش به كاركرد مدرسه بیان كرد: مدرسه در نگاه ما بعنوان مكانی است كه افراد را برای حضور در اجتماع بعنوان شهروندانی مفید و فعال آماده می كند و برای تحقق این مهم لازم است كه همه ما تربیت را بجای آموزش صرف محور كار قرار دهیم.
حكیم زاده افزود: نخستین برخورد دنیای كودكان با دنیای بزرگسالان در ایام آغازین مدرسه اتفاق می افتد و واژه مهر می تواند نقطه آغاز مهر ورزیدن به كودكان باشد تا دید مثبتی به تعامل پیدا كنند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خطاب به آموزگاران تاكید كرد: حفظ محیط سالم و روانی عاطفی برای دانش آموزان ابتدایی باید در اولویت قرار گیرد و آموزگاران مراقبت كنند كه با حفظ كرامت و این دید تربیتی با دانش آموزان تعامل داشته باشند و از پرسیدن سوال های شخصی بپرهیزند تا حریم خصوصی دانش آموزان حفظ شود.
او همینطور اظهار داشت: آموزگاران خصوصاً در مناطق محروم نشان داده اند كه با وجود تمام سختی و دشواری های زندگی بیشترین تلاش خودرا به كار می گیرند.
حكیم زاده با اشاره به اجرای بسته توانمندسازی آموزگاران در مدارس اظهار نمود: یكی از برنامه های مهم ما طرح خشونت زدایی همه جانبه از محیط مدارس با تاكید بر كرامت انسانی دانش آموزان است تا دانش، نگرش و مهارت های لازم را در مربیان ایجاد نماییم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش كه در برنامه ای رادیویی صحبت می كرد، تصریح كرد: این آموزش ها در گذشته نیز وجود داشته اما بسته توانمندسازی به صورت دائمی در دستور كار است تا سند تحول بنیادین در كف مدرسه ها اجرایی شود.1398/07/05
19:23:20
5.0 / 5
4249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه