برگزاری بیست و دومین جشنواره قصه گویی در زنجان

برگزاری بیست و دومین جشنواره قصه گویی در زنجان

به گزارش پروژه آسان سرپرست كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان زنجان اظهار داشت: بیست و دومین جشنواره قصه گویی در زنجان برگزار می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، شیرین دارایی قبل از ظهر امروز در نشست خبری در ارتباط با برگزاری بیست و دومین جشنواره قصه گویی، اظهار نمود: بیست و دومین جشنواره قصه گویی از ۱۶ تا ۱۷ مهرماه در زنجان برگزار می شود. این جشنواره در دو بخش قصه گویی صحنه ای و 90 ثانیه ای طی آذرماه امسال برگزار می گردد.
وی ادامه داد: بخش صحنه ای برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی شامل مسابقه ملی و بین المللی بوده كه شركت كنندگان در بخش مسابقه ملی دختران و پسران (نوجوانان 12 تا 18 سال)، زنان و مردان 18 سال به بالا و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها خواهند بود و در بخش مسابقه بین المللی این جشنواره، برگزیدگان 21 دوره گذشته جشنواره قصه گویی در مراحل منطقه ای، ملی، بین الملل و قصه گویان در تهران برگزار می گردد.
این مسئول با اشاره به ثبت 334 قصه توسط مربیان و همشهریان و... در سامانه قصه، خاطرنشان كرد: تابحال 334 قصه از جانب همشهریان، مربیان و... در سامانه قصه ثبت شده و مهلت ثبت قصه های صحنه ای به پایان رسیده است كه بیشترین آثار ثبت شده مربوط به رده سنی 12 تا 18 سال است. بر طبق این فراخوان، بخشی از شیوه های قصه گویی صحنه ای شامل سنتی و كلاسیك، قصه هایی از روزگاران كهن، تاریخ، سنت ها، مذهب، آداب، قهرمانی ها و... از منابع شفاهی یا كتبی بوده و بدون ابزار اجرا می شود.
وی در ارتباط با اختصاص قصه گویی مدرن در بخش قصه گویی صحنه ای، بیان كرد: بخش قصه گویی صحنه ای در این جشنواره به قصه گویی مدرن (نوآورانه) اختصاص یافته كه شامل قصه هایی به صورت گفتگو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای خلاق از منابع شفاهی یا كتبی انتخاب و اجرا می شود و 60 قصه گو در مرحله اصلی به رقابت با هم خواهند پرداخت و قصه گویی به صورت تك نفره و در مدت زمان حداكثر 15 دقیقه صورت خواهد گرفت.
دارایی با اشاره به ارزیابی مثبت و اهداف برگزاری جشنواره قصه گویی، تصریح كرد: ارتقای دانش نظری، تبادل تجربیات مفید و مؤثر قصه گویان، كارشناسان و استادان حوزه قصه و قصه گویی، احیای سنت قصه گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه گویان در جشنواره و برنامه ریزی برای تبیین و ترویج روش های نوین در اجرای قصه گویی و مشاركت مردم در ترویج این فرهنگ بعنوان ابزار ارتباطی و فرهنگ ساز در جامعه، همچون اهداف برگزاری جشنواره قصه گویی در زنجان است.1398/07/15
23:53:39
5.0 / 5
4879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه