رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای:

آموزش های مهارتی بدون توجه به عناصر كیفی موثر نیستند

آموزش های مهارتی بدون توجه به عناصر كیفی موثر نیستند

به گزارش پروژه آسان رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای تصریح كرد: اگر آموزش های مهارتی بدون توجه به عناصر كیفی باشد، تأثیر مورد نظر را نخواهد داشت.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، صالحی عمران در اولین همایش ملی پنجه های كارآمد سرباز ماهر كه امروز در سالن مروارید شهرك امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: من به نمایندگی از وزیر علوم در این نشست حاضر شدم. همانطور كه می دانید توجه به آموزش های مهارتی پس از جنگ جهانی دوم رخ داد، چون كه در آن دوره مباحث بازسازی مطرح شد؛ ازاین رو مهارت هم بسیار مهم بود.
وی افزود: در این بازسازی ها بود كه متوجه شدند یكی از زیرساخت های مهم در مهارت آموزی توجه به نظام آموزشی است و در همین راستا هم تصمیم گرفته شد تا بین آموزش، اقتصاد و توسعه ارتباط برقرار شود.
وی با اشاره به اینكه در كشور ما هم در سال های بعد از جنگ تحمیلی و در دهه ۷۰ آموزش های مهارتی مورد توجه قرار گرفت، اظهار داشت: ما در آن سال ها با فارغ التحصیلان بیكار روبرو شدیم و بنابراین هم اولین اقدامات در مورد مهارت آموزی در آن سال ها عنوان شد. به صورتی كه خوشبختانه هم اكنون در جامعه ما توجه زیادی به حوزه مهارت می شود.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: اما اگر آموزش های مهارتی را بدون توجه به عناصر كیفی رشد دهیم، بطور قطع آن نتیجه ای را كه می خواهیم، دریافت نخواهیم كرد. بعنوان مثال اطلاعات مربوط به بازار كار برای ما بسیار مهم می باشد و ما باید مهارت هایی را توسعه دهیم كه بازار كار هم اكنون برایش وجود داشته یا می دانیم كه در آینده به وجود خواهد آمد.
صالحی عمران با تاكید بر اینكه عناصر كیفی بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: باید در برنامه ریزی هایمان به نقاط كیفی دقت كنیم، وگرنه آموزش های مهارتی ما هم صرفا كمی خواهد بود.1398/08/27
12:51:02
5.0 / 5
4648
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه