سخنگوی كمیسیون تلفیق خبر داد

اختصاص هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس

اختصاص هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس

پروژه آسان: سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 از مصوبه این كمیسیون برای اختصاص هزار و 300 میلیارد تومان در امتداد استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس در سال آینده آگاهی داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز دوشنبه برای تشریح آخرین مصوبات كمیسیون تلفیق اظهار داشت: طبق مصوبه كمیسیون تلفیق در سال آینده هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل منابع گاز رسانی برای گرمایش مدارس اختصاص می یابد تا ظرف یك سال مشكل غیر استاندارد بودن گرمایش مدارس حل شود.
وی با اشاره به بررسی تبصره های درآمدی بودجه در جلسه كمیسیون تلفیق تصریح كرد: كمیته كمیسیون تلفیق برای واقعی كردن درآمدها و تخمین درست هزینه ها كه با همكاری دولت، مركز پژوهش ها و دیوان محاسبات برای درآمدزایی پایدار تشكیل شده بحث هایی را مطرح و تصمیماتی را اتخاذ كردند كه همچون آنها كاهش اوراق مالی از ۸۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان و همین طور كاهش میزان فروش نفت از یك میلیون بشكه به ۷۰۰ هزار بشكه در روز است. این كمیته در مورد كاهش هزینه های اجتناب پذیر نیز پیشنهاداتی را دارد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس افزود: كمیسیون تلفیق در جریان بررسی تبصره ۲ لایحه بودجه در مورد واگذاری ها پیشنهاداتی كه در لایحه آمده بود را به تصویب رساند. ما همین طور در مصوبه ای در بند د به دولت اجازه دادیم هزار میلیارد تومان برای تقویت تعاونی های فراگیر و فقر زدایی اختصاص دهد.
قوامی تصریح كرد: در تبصره ۳ و در بحث مربوط به فاینانس، ۳۰ میلیارد دلار بعنوان سقف تسهیلات تامین مالی خارجی برای طرح های دولتی و غیر دولتی پیش بینی شد. طبق برنامه ششم دولت باید هر ساله ۳۰ میلیارد دلار برای جذب سرمایه گذار خارجی در بودجه لحاظ كند كه در بودجه سال آینده این مصوبه پیش بینی شده و این علاوه بر سهمیه سالهای قبل است. تابحال برمبنای مصوبه شورای اقتصاد سه میلیارد دلار مصوب شده كه ۶۰۰ میلیون دلار آن عملیاتی شده و امیدواریم دولت از این فرصت برای جذب سرمایه گذار خارجی استفاده نماید.
سخنگوی كمیسیون تلفیق در ادامه تصریح كرد: در بند سه تبصره ۳، ۵ میلیارد دلار وام دریافتی از روسیه در سال ۹۵ برای عملیاتی شدن یك سری پروژه ها مثل گرمسار به اینچه برون و همین طور تامین آب سدها و سایر پروژه های عمرانی پیش بینی شد و همین حكم عینا برای سال ۹۹ هم تصویب گردید.
وی با اشاره به مراعا ماندن تبصره ۴ لایحه بودجه در مورد برداشت از صندوق توسعه ملی اظهار داشت: در این تبصره برداشت ۳ میلیارد و ۴۲۵ میلیون دلار از صندوق توسعه پیش بینی شده بود كه نیازمند اجازه رهبری است و مراعا ماند تا بوسیله رئیس مجلس اجازه رهبری گرفته شود.
سخنگوی كمیسیون تلفیق افزود: در تبصره ۵ لایحه بودجه درباب اوراق مالی كه ۸۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده این مساله به كمیته واگذار شد و قرار شد پیشنهاد كمیته در كمیسیون تلفیق بررسی شود در بند ل این تبصره هم مقرر شد كارمزد تعهد پذیره نویسی كه مربوط به اوراق و اسناد است مشمول مالیات نشود تا این كار با هزینه ی پایین تری صورت گیرد.
قوامی با اشاره به حضور رئیس مجلس در جلسه كمیسیون تلفیق از تاكید لاریجانی بر شفافیت و واقعی كردن بودجه آگاهی داد و اظهار داشت: بعنوان مثال در بودجه سال آینده از محل صادرات بنزین ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع دیده شده كه بنا شد این درآمد شفاف تر و به سرجمع بودجه اضافه شود. همین طور سهم صندوق توسعه در سال آینده ۲۰ درصد است. ۱۶ درصد نیز به شكل وام به آن اضافه خواهد شد كه لازم است كمیته كمیسیون تلفیق برای شفاف سازی این موارد اقدام نماید.
وی با اشاره به تاكید رئیس مجلس بر افزایش اختیارات تصمیم گیری های استانی در شرایط تحریم تصریح كرد: ایشان همین طور بر لزوم رونق بیشتر فضای كسب و كار و حذف مجوزهای غیر لازم و فعالیت بیشتر كارآفرینان و فعالان اقتصادی اصرار كرد و اظهار داشت كه در پایش فصلی فاكتورهای فضای كسب و كار توجه بیشتری صورت گیرد.
قوامی اظهار داشت: آقای لاریجانی در مورد تولید كالاهای اساسی هم تاكید نمودند كه خودكفایی لازم را داشته باشیم و این لازمه اش خوداتكایی خصوصا در بحث دانه های روغنی و مواد اولیه مورد نیاز دام، خوراك دام و سایر كالاهای مورد نیاز است. ایشان بر لزوم توجه به بهداشت و درمان و پرداخت بدهی بیمه ها به دانشگاهها و بدهی داروخانه ها اصرار كرد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق با اشاره به تاكید رئیس مجلس بر اصلاح ساختار بودجه اضافه كرد: یكی دیگر از نكاتی كه عنوان شد مولد سازی دارایی های دولت بود كه از ۷ میلیون میلیارد تومان، ۵۰ هزار میلیارد تومان برای بودجه سال آینده پیش بینی شده و تاكید شد اجازات لازم از طرف وزارت اقتصاد به دستگاهها برای واگذاری اموال و املاك مازاد داده شود و در استانها هم مسئولان در رابطه با سرعت و كیفیت بیشتری در این زمینه تصمیم بگیرند.
قوامی با اشاره به تاكید رئیس مجلس بر تقویت صادرات، اظهار داشت: آقای لاریجانی از كمیسیون تلفیق خواست احكام مربوطه و صادرات را مورد توجه قرار دهند و در بحث تامین خوراك با عنایت به این كه طی سالهای ۹۷ و ۹۸ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی پرداخت شده مباحثی درباره ی رانتی بودن منابع ارزی وجود دارد كه قرار شد كمیته ای با حضور مركز پژوهش ها این مساله را بررسی كند كه منابع ارزی با كیفیت بهتری برای كالاهای اساسی و دارو در اختیار مردم قرار گیرد.
این نماینده مجلس درانتها افزود: رئیس مجلس از نمایندگان خواست در زمان بررسی بودجه توجه داشته باشند كه بودجه خوب و با كیفیتی را در زمان مناسب ارائه دهیم و پیش از دهه فجر كار بررسی بودجه در صحن مجلس نیز تمام شود و بودجه به شورای نگهبان ارسال شود. پس از كمیسیون تقاضا داشتم كار بررسی بودجه را در زمان بندی خود انجام دهند.
منبع:

1398/10/09
21:35:19
5.0 / 5
4542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه