ربات هایی كه عرق می كنند تا خنك شوند

ربات هایی كه عرق می كنند تا خنك شوند

به گزارش پروژه آسان همه چیز برای یك ربات امكان دارد. عرق كردن؛ راهكار جدیدی است كه برای پیشگیری از گرم شدن بیش از اندازه ربات ها استفاده می شود.، در اینجا یك خصوصیت جدید به وجود گنجانده شده است، رباتی كه عرق می كند!
ربات نرمی كه برای حالت هایی طراحی شده است كه بعد از ساعت ها فعالیت، بیش از اندازه داغ شده و كارایی آن كاسته می شود. دانشمند مواد شناس Wallin می گوید: یكی از بزرگترین قابلیت های انسان تعریق است.
درون انگشتان این دست رباتی مخازنی وجود دارد كه با آب پر شده و از راه پلاستیك حساس به گرما به سطح وصل شده است. هنگامی كه پلاستیك به یك دمای مشخصی برسد، مخازن و حفرات باز شده و آب به سطح می ریزد. سپس این آب بخار شده و سبب خنك شدن ربات می شود.

اما چرا عرق كردن؟ آیا روش های ساده تری برای خنك كردن ربات ها وجود ندارد؟
اكثر ربات ها از فلز ساخته شده اند كه یك رسانای عالی بوده و بنابراین در پخش گرما به خودی خود خوب عمل می كنند. اما ربات های نرم كه برای كارهای ظریف مانند بسته بندی میوه جات و كارهای پزشكی از آنها استفاده می شوند از پلاستیك كه عایق مناسب می باشد ساخته شده اند. هنگامی كه استفاده از این ربات ها رایج شود، آنها هم احتیاج به روش خاص خنك شدن خویش را دارند.

استفاده از غدد عرقی برای ربات مزیت های دیگری هم دارد. می توان آنرا زیر دمای محیط اطراف خنك كرد و ربات می تواند به صورت مستقل و بدون احتیاج به خنك كننده خارجی كار كند.
به گفته محققین این پروژه وجود این غدد در آینده می توانند هم برای خنك كردن دستگاه و هم برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل مایعات اطراف محیط دستگاه مورد استفاده قرار گیرند.
theverge.com ۲۱۲۱

1398/12/03
21:36:49
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: پزشك , دانشمند , دستگاه , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه