گزارش پروژه آسان

مالیات بر مجموع درآمد یا مالیات بر عایدی؟

مالیات بر مجموع درآمد یا مالیات بر عایدی؟

پروژه آسان: بررسی دقیق طرح های پیشنهادی مجلس یازدهم و ایجاد گفتگو پیرامون موضوعاتی اساسی كه چندین و چند سال است كارشناسان اقتصادی آرزوی اجرای آنرا در كشور دارند، می تواند به حسن اجرای آن كمك نماید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از مهر، مجلس یازدهم در شرایطی به روی کار آمد که مشارکت کم مردم در انتخابات، نشان از ناامیدی قشر کثیر جامعه از بهبود شرایط زندگی داشت در این بین منتخبین مجلس یازدهم با علم به این مساله از همان زمان انتخابات، جوان گرایی مجلس و بهبود شرایط اقتصادی را جزو برنامه ها و شعارهای اصلی انتخاباتی خود انتخاب کردند و بعد از انتخاب نیز از آماده سازی طرح های اقتصادی گوناگون جهت اصلاح امور خبر دادند. از زمان آغاز فعالیت رسمی مجلس یازدهم نیز طرح های متنوع و مختلفی مطرح می شود که از انگیزه بالای این نمایندگان برای اصلاحات حکایت دارد اما بررسی دقیق این طرح ها و ایجاد فضایی جهت گفتگو پیرامون موضوعاتی اساسی که چندین و چند سال است کارشناسان اقتصادی آرزوی اجرای آنرا دارند، می تواند از ایرادات این طرح ها بکاهد. دراین زمینه، تصمیم نمایندگان مجلس یازدهم برای پیگیری باردیگر «طرح ستاندن مالیات بر عایدی سرمایه» که از طرف سید احسان خاندوزی، نماینده مردم تهران عنوان شد، زمینه گفتگوهای کارشناسی در فضای مجازی و خصوصاً توئیتر را فراهم نموده است که در ادامه روایتی از این گفتگو را می خوانید. در ابتدا این نماینده مجلس، با انتشار عکسی، از امضای دو طرح خبر داد:

بعد از مطرح شدن این خبر کارشناسان اقتصادی پیشنهادهایی را برای هرچه بهتر مسدود شدن سوداگری در بازار ارائه کردند. همچون علی مروی، رئیس اندیشکده حکمرانی شریف در پاسخ به این توئیت نوشت:
سید احسان خاندوزی در پاسخ به این توئیت نوشت:
علی مروی بار دیگر در پاسخ توئیت کرد:
بعد از این بحث ها کارشناسان دیگر نیز به اظهار نظر کارشناسی خود در این شبکه اجتماعی پرداختند. بعنوان نمونه سید هادی سبحانیان، معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره این طرح نوشت:
وحید عزیزی، دیگر کارشناس اقتصادی نیز، ضمن تمجید از خاندوزی و بیان اینکه وی از معدود اقتصاددانانی است که از او انتظار نقش آفرینی برای تحول کشور می رود، در توئیتی ضمن تاکید بر اینکه این طرح فقط پیش نویس است، نوشت:
امید است به جهت انگیزه بالای نمایندگان مجلس یازدهم، برای اصلاحات اقتصادی، ایجاد شدن بستر گفتگوهای کارشناسی زمینه را برای هرچه کارشناسی تر شدن طرح ها فراهم آورد.


منبع:

1399/03/26
15:10:39
5.0 / 5
2383
تگهای خبر: اجتماعی , پژوهش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه