فعالیتهای بنیاد مریم میرزاخانی

فعالیتهای بنیاد مریم میرزاخانی

مدیر روابط عمومی بنیاد مریم میرزاخانی با بیان این كه این بنیاد در شهریور سال ۹۸ به ثبت رسیده است، اظهار داشت: فعالیتهای زیادی می خواستیم انجام دهیم؛ اما به دلیل انتشار كرونا خیلی از آنها متوقف گردید.


مژگان حقیقی در گفتگو با ایسنا درباره یکی از دوره های آموزشی ای که توسط بنیاد مریم میرزاخانی برگزار شد، اظهار داشت: کار ارزشمند ای که دکتر محمودیان، از استادان پروفسور میرزاخانی در این بنیاد انجام دادند، این بود که در اردیبهشت ماه سالجاری برای ۲۳ دانش آموز برتر مقطع نهم دبیرستان یک دوره آموزشی آنلاین برگزار کردند.
وی ادامه داد: این دوره آموزشی به سرپرستی دکتر محمودیان برگزار گردید و استادان دیگری همچون دکتر شراره علیپور، دکتر امیر جعفری، دکتر تفاق، مهندس جواهری، مهندس شیرخانی، مهندس حسن نیا، مهندس جهانبخت، دکتر ابراهیمی و دکتر حسنی با وی همکاری داشتند. طی این دورهی آموزشی، سوال های چالشی به دانش آموزان داده می شد.
به قول مدیر روابط عمومی بنیاد مریم میرزاخانی، هدف از برگزاری این دوره آموزشی پرورش خلاقیت دانش آموزان و به چالش کشیدن توانایی ریاضیاتی آنها بود. سازوکار ثبت نام در این دوره آموزشی به این شکل بود که معلمان می توانستند دانش آموزان خلاق خویش را معرفی کنند و بعد دانش آموزان در وبسایت ثبت نام می کردند.
حقیقی در انتها درباره حمایت این بنیاد از دانشجویان و دانش آموزان مستعد، اظهار داشت: گاهی پیام هایی دریافت می نماییم که دانشجو یا دانش آموز مستعدی وجود دارد و برای شکوفایی استعدادهایش احتیاج به کمک دارد. در این شرایط ما با پروتکل های مشخص بنیاد بررسی می نماییم آیا این فرد تحت حمایت بنیاد قرار می گیرد یا خیر. بنیاد مریم یک بنیاد غیرانتفاعی است و با کمک های خیرین و دوستداران ریاضیات اداره می شود.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، بنیاد مریم میرزاخانی، نهادی است که خانواده پروفسور میرزاخانی به همراه دوستداران وی پس از درگذشت او ایجاد کردند. این بنیاد به منظور عملی کردن نیات زنده یاد پروفسور مریم میرزاخانی در زمینه های کمک به کشف استعدادهای نخبه در جامعه، عرضه کمک های مادی و معنوی به امر آموزش و رشد نخبگان و الگوسازی و تکریم نخبگان بنا نهاده شده است.1399/04/23
20:35:57
5.0 / 5
2120
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , دانش آموز , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه