سخنگوی ثبت احوال عنوان كرد

صدور كارت ملی هوشمند برای بیش از 47 میلیون نفر

صدور كارت ملی هوشمند برای بیش از 47 میلیون نفر

به گزارش پروژه آسان سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور از صدور كارت ملی هوشمند برای بیش از 47 میلیون نفر آگاهی داد و اظهار داشت: اگر امكان تامین بدنه فراهم گردد، ظرف كمتر از شش ماه می توانیم كل جامعه هدف صدور كارت ملی هوشمند را پوشش دهیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سیف الله ابوترابی درباره وضعیت صدور کارت ملی هوشمند، اظهار داشت: حدودا ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور، واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که خوشبختانه با همت و تلاش همکارانم در دفاتر پیشخوان و پست در سراسر کشور، تابحال ۵۷ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۴۱۵ نفر از هموطنان بوسیله ایستگاه های متفاوت مراحل تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند و یک جمعیتی کمتر از ۵ میلیون نفر، هنوز مراحل تکمیل ثبت نام را انجام نداده اند که بطور میانگین ماهانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر حسب نیاز به کارت هوشمند یا رسید کارت هوشمند به واحدهای اجرایی مراجعه می کنند.
وی ادامه داد: در عین حال از این جمعیت بیش از ۵۷ میلیونی، برای ۴۷ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۵۶۳ نفر کارت ملی هوشمند صادر کرده ایم و خوشبختانه تولید ملی هم به حرکت درآمده و عزیزان ما در چاپخانه دولتی تا امروز نزدیک به سه میلیون کارت صادر کردند و به شرکت تراشه گذار واگذار کردند که این شرکت هم تا روز گذشته یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۸۱۲ کارت تولید داخل را به ما ارائه دادند که کارت ها را صادر کردیم و به مردم رساندیم.
ابوترابی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، افزود: نجابت هموطنان عزیز منجر گردید که وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال به صورت روزانه پیگیر تامین اعتبار و تامین بدنه کارت باشند و قرار شد هفته آینده هم دیداری با رئیس جمهور داشته باشند تا بتوانیم کاری را که در دولت تدبیر و امید شروع شده به سرانجام برسانیم تا همه هموطنان از کارت ملی هوشمند برخوردار باشند.
وی ادامه داد: بنابر آمار ثبت نامی ها، به سبب تحریم هایی که انجام شد و امکان واردات بدنه کارت وجود نداشت و همین طور به سبب مشکلات اعتباری، تابحال یک جامعه ۱۰ میلیون نفری که ثبت نام کرده اند، در نوبت هستند که امیدوارم بتوانیم تا آخر سال برایشان کارت صادر نماییم. دراین زمینه بحث تامین بدنه کارت از طرف چاپخانه دولتی و تامین اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه مهمست که در چارچوب دو گزارش به آقای رئیس جمهور ارائه شده تا بتوانیم مشکل این هموطنان را که نزدیک به دو سال در نوبت مانده اند، را حل نماییم.
وی با اشاره به وجود ظرفیت صدور ماهانه ۲.۵ میلیون کارت ملی هوشمند از طرف سازمان ثبت احوال، اظهار داشت: اگر همکاران در چاپخانه دولتی یا مراجع ذی صلاح که متولی تامین بدنه کارت هستند، بدنه را تامین کنند، در کمتر از شش ماه می توانیم کارت ها را برای جامعه هدف صادر نماییم.
سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: گره اصلی کار این است که بدنه کارت باید تامین شود. ان شاء الله این مشکل با دستور آقای رئیس جمهور حل خواهد شد. هفته آینده جلسه ای برای این مساله برگزار می گردد تا بتوانند مشکل را پیش از اختتام دولت حل کنند و همه هموطنان از امتیازات ویژه کارت ملی هوشمند بهره مند شوند.
ابوترابی افزود: حالا یک سال و نیم از برنامه عقب هستیم. با تکمیل این برنامه، کلید ورود به دولت الکترونیک را به سرانجام می رسانیم. مردم خیلی نجابت به خرج دادند، فکر می کنم با تامین بدنه کارت بتوانیم تا آخر سال و یا پیش از آغاز انتخابات ریاست جمهوری، کارت ملی را تحویل مردم دهیم. سازمان ثبت احوال هیچ مشکلی برای صدور کارت ندارد، بلکه مشکل ما تامین بدنه است که طبق بند "د" ماده ۴۶ قانون محاسبات عمومی، تامین بدنه کارت به چاپخانه دولتی محدود شده است که فکر میکنم با دستور رئیس جمهور مشکل حل شود.
وی اظهار داشت: تابحال سه میلیون کارت ارائه شده اما این میزان نیاز ما را رفع نمی کند؛ چونکه یک جمعیت ۱۰ میلیونی در نوبت داریم و برخی هم بعدا مراجعه می کنند، بدین سبب حدود ۱۵ میلیون کارت نیاز داریم. ما فقط متولی صدور کارت ملی هوشمند هستیم. اگر امکان تامین بدنه فراهم گردد، ظرف کمتر از شش ماه می توانیم کل جامعه هدف را پوشش دهیم. خوشبختانه کارت تولید داخلی به چرخه آمده و قسمتی از نیازها را رفع می کند.
ابوترابی اشاره کرد: همه دستگاه های اجرایی مکلفند که بوسیله سامانه برخط که در ۲۰۰ هزار نقطه کشور در اختیار است، برای رفع اشکال افرادی که در نوبت هستند، با رسید کارت و سریال شناسنامه اقدام نمایند. افرادی هم که هنوز ثبت نام نکرده اند، بدانند که از هیچ خدمتی در سیستم اداری نمی توانند بهره مند شوند.
منبع:

1399/05/21
14:23:56
5.0 / 5
2417
تگهای خبر: الكترونیك , دستگاه , شركت , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه