در گفت وگو با پروژه آسان عنوان شد

ضرورت انتشار فهرست املاك واگذارشده شهرداری

ضرورت انتشار فهرست املاك واگذارشده شهرداری

به گزارش پروژه آسان معاون نظارت شورای شهر تهران در مورد انتشار فهرست املاك واگذار شده شهرداری به غیر، توضیحاتی را ارائه نمود.


افشین حبیب زاده در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه حدودا فهرست املاک شهرداری تهران که به افراد غیر واگذار شده از طرف سازمان املاک شهرداری تهران آماده شده است، اظهار داشت: پس از آغاز شورای شهر پنجم اعضای شورا یک مصوبه ای داشتند که برمبنای آن شهرداری ملزم شد که فهرست املاکی که حق بهره برداری از آنرا به غیر واگذار کرده تهیه نماید که حالا بعد از گذشت سه سال این فهرست نهایی شده است.
وی با اعلان اینکه مدتی پیش معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بعنوان دبیر کمیته املاک شهرداری، گزارشی از وضعیت املاک ارائه کرد، اظهار داشت: در آن جلسه حدودا همه اعضای شورا تاکید داشتند که این فهرست در امتداد شفافیت منتشر شود.
حبیب زاده با اعلان اینکه در این فهرست تعداد املاک واگذار شده به غیر، املاک در اختیار شهرداری، املاک تخلیه شده، املاکی که پرونده آن به دادگاه ارجاع شده است مشخص شده، اظهار داشت: این فهرست مهر محرمانگی ندارد و انتشار آن بر خلاف ضوابط نیست. چونکه اصلا محرمانه نیست و من به شخصه معتقدم که باید این فهرست منتشر شود.
وی در پاسخ به این پرسش که نظر مابقی اعضای شورای شهر چیست؟ اظهار داشت: تا کنون هیچ یک از اعضای شورا در مورد عدم انتشار این فهرست اظهارنظر نکرده و همگی موافق انتشار آن هستند. چونکه هم اطلاعات محرمانه نیست و هم در امتداد شفافیت مردم پایتخت باید در جریان امورات قرار گیرند.
بگفته حبیب زاده، فهرست املاک حدودا نهایی شده است و بنظر می رسد که اعضا برای ستاندن تصمیم نهایی درباره انتشار اطلاعات املاک، منتظر نهایی شدن هستند اما دقت داشته باشید که بخش اعظمی از این املاک در امتداد اهداف فرهنگی شهرداری در اختیار معاونت فرهنگی و اجتماعی و سازمان های زیرمجموعه قرار دارد.
منبع:

1399/06/25
12:48:32
5.0 / 5
1348
تگهای خبر: اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه