بسته تشویقی آموزش و پرورش برای معلمان

بسته تشویقی آموزش و پرورش برای معلمان

به گزارش پروژه آسان معان آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برنامه وزارت آموزش و پرورش صرف نظر از شرایط، این است كه همه دانش آموزان باید برنامه آموزشی داشته باشند و مدیران مدارس و مسؤلان مناطق موظف به پیگیری هستند كه هیچ دانش آموزی به علت عدم دسترسی به زیرساخت های فناوری از جریان آموزش بازنماند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده ظهر امروز سه شنبه هشتم مهر ماه در حاشیه افتتاح مدرسه پویا در دبستان دخترانه علامه حلی بیرجند، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: استقبال دانش آموزان از کلاس های حضوری در استان ها و مناطق روستایی، عشایری و شهرهایی که جمعیت کمتری داشته اند، پرشور و چشم گیر بوده است.
وی با بیان این که در مناطق شهری؛ در حال جمع بندی آمار نهایی استقبال دانش آموزان هستیم تا بتوانیم در انتها ماه مهر ارزیابی دقیق تری داشته باشیم، خاطرنشان کرد: معلم مسئول یادگیری تک تک دانش آموزان بوده و باید نقشه یادگیری را برای دانش آموزان تهیه و ترسیم کند.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: برنامه وزارت آموزش و پرورش صرف نظر از شرایط این است که همه دانش آموزان باید برنامه آموزشی داشته باشند.
وی ادامه داد: مدیران مدارس و مسؤلان مناطق موظف به پیگیری هستند که هیچ دانش آموزی به علت عدم دسترسی به زیرساخت های فناوری از جریان آموزش بازنماند.
حکیم زاده بیان نمود: به منظور تداوم امر آموزش برای دانش آموزانی که ازگوشی های هوشمند و یا زیرساخت های اینترنتی محروم می باشند، بسترهای جایگزین که شامل درسنامه، بسته های آموزشی و آموزش از راه مدرسه تلویزیونی ایران است، فراهم گشته است.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش راهبران آموزشی را مسئول توزیع بسته های آموزشی، با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق عشایری دانست و عنوان کرد: باتوجه به شروع سال تحصیلی در مناطقی که امکان استفاده از محتوای الکترونیکی وجود نداشته، بسته های آموزشی توزیع شده است.
وی، بحث بازخورد و ارزشیابی را یکی از اجزای مهم تدریس در نقشه یادگیری برشمرد و تصریح کرد: معلم، مسئول یادگیری تک تک دانش آموزان بوده و باید نقشه یادگیری را برای دانش آموزان تهیه نماید.
معاون وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه در فضای مجازی ارزشیابی تعریف خاص خویش را دارد، یاد آور شد: در مجموع تحقق اهداف برنامه درسی مدنظر است، ازاین رو در سال تحصیلی جاری، مجموع فعالیتهای دانش آموزان به صورت حضوری و مجازی و بسترهای دیگر مبنای آموزش خواهد بود.
به قول حکیم زاده هدف از این آموزش ها، کسب مهارت هایی است که در برنامه درسی پیشبینی شده است.
وی ابراز کرد: فعالیتهای آموزشی و یادگیری پیش دبستانی مجازی از ۱۹ مهرماه جاری و هم زمان با هفته کودک در سرتاسر کشور و از راه شبکه آموزش، صداوسیمای استان ها و شبکه شاد، شروع می شود.
این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش، استفاده از بستر فضای مجازی را برنامه ویژه وزارت؛ برای آن دسته از نوآموزان جدیدی که ثبت نام نکرده اند، دانست و افزود: برپایه اهداف یازده گانه برنامه درسی دوره پیش دبستانی و با درنظر گرفتن لزوم آماده کردن دانش آموزان برای سال آینده و ارتباط موثر با خانواده ها برنامه هایی به صورت استانی در بستر فضای مجازی آماده می گردد.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تهیه درسنامه هایی با حمایت والدین، اضافه کرد: این برنامه به شکلی اجرا می شود که جذب 100 درصدی نوآموزان را داشته باشیم.
وی با اشاره به وضعیت هوشمندسازی مدارس، خاطرنشان کرد: مدارس هوشمند جزء برنامه های وزارت بوده که از گذشته استان ها در این حوزه تلاشهای بسیار خوبی شده و این مورد در بیرجند خیلی خوب پیش رفته است.
معاون وزیرآموزش و پرورش استفاده از بستر فناوری ها برای غنی سازی آموزش را یکی از برنامه های اصلی وزارت، در شرایط کرونا دانست که امروز با شتاب بیشتر دنبال می شود، و اظهار داشت: علیرغم اینکه از اسفندماه مدارس تعطیل بودند و آموزش ها از بستر فضای مجازی و تلویزیون دنبال شد، اما وزیر آموزش و پرورش تمام تلاش خویش را به کار گرفت تا فوق العاده ویژه ی فرهنگیان را برقرار کند.
این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با اشاره به عرضه بسته تشویقی از جانب وزارت برای معلمان، اضافه کرد: حالا در شرایط خاصی به سر می بریم که همه اقشار جامعه به خصوص پزشکان بیشتر از توان خود تلاش می کنند و معلمان هم از این قاعده مستثنی نیستند و می بایست کارها را با همدلی و مسئولیت پذیری پیش برد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، او در آخر با عنایت به پیشبینی های صورت گرفته، علیرغم شرایط دشوار و شیوع کرونا اجازه نخواهیم داد آموزش به هیچ عنوان تعطیل شود.
منبع:

1399/07/08
23:49:35
5.0 / 5
1396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه