آذری جهرمی:

همه روستاهای بشاگرد تا فروردین به اینترنت متصل می شوند

همه روستاهای بشاگرد تا فروردین به اینترنت متصل می شوند

به گزارش پروژه آسان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۸۵ درصد روستاهای بشاگرد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، اظهار داشت:  همه روستاهای بشاگرد تا فروردین به شبکه جهانی اینترنت متصل می شوند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز سه شنبه در اولین روز سفر استانی خود به هرمزگان جهت بررسی ارتباطات روستایی به روستای «وی» شهرستان بشاگرد رفت و در جمع مردم این روستا تصریح کرد که ارتباطات حق شماست؛ هر کاری هم که تا به امروز در این عرصه انجام شده، وظیفه دولت بوده است.
وی خطاب به مردم اظهار داشت: هدف امروز من برای حاضر شدن در جمع شما دریافت یک پاسخ مشخص است، اینکه «آیا از زحماتی که بخش ارتباطات تا به امروز کشیدند تا شما را به شبکه جهانی متصل کنند، امکان آموزش مجازی را فراهم نمایند، بستر خرید و فروش اینترنتی صنایع دستی را فراهم نمایند، فاصله تهران تا بشاگرد را به یک کلیک برسانند و از آن مهمتر مردم این روستا را نظارت پذیر بر بخش مدیریت کنند راضی هستید؟»
آذری جهرمی افزود: یکی از مردم منطقه فیلمی گرفته بود که شاید این فیلم ۳۰ ثانیه بود و از چند کانال مختلف به دست من رسید که یک قسمت از مسیر فیبر نوری را درست حفاری نکرده بودند که به همکارانم نشان دادم و تاکید داشتم که باید ظرف امشب مشکل فیبر نوری منطقه حل شود و به شوخی به آنها هم این مساله را گوشزد کردم که خودتان اینترنت را دایر کردید نخستین نقد آن هم متوجه خودتان شد.
وی اضافه کرد: از این پس شما هم می توانید نظارت میدانی بر خادمان خود داشته باشید که نخستین اتفاق هم شب گذشته افتاد و ازاین رو برقراری شبکه ارتباطی فرصت و حقوقی فراهم آورده تا بتوانید مطالباتتان را پیگیری کنید.
آذری جهرمی اظهار داشت: رضایت مردم سرمایه بزرگی برای ما مسؤلان است و خداوند همین رضایت شما را برکتی برای برداشتن گام های بعدی قرار دهد.
آذری جهرمی تصریح کرد: محور اصلی محورمیت زدایی از شهرستان بشاگرد بود که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تنها در این منطقه سرمایه گذاری شد که نتیجه آن حداث افزون بر ۷۶ سایت تلفن همراه و ۲۴۰ کیلومتر خط فیبرنوری است.
وی افزود: حالا دانش آموزان و دانشجویان این مناطق می توانند در فضای ناشی از کرونا از آموزش اینترنتی استفاده کنند و این اقدام ها در زمان کوتاهی انجام گرفت که حاصل کار گروه های جهادی و همراهی خوب مسئولان استان است.
وی در ادامه از جوانان گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی به علت همکاری با وزارت ارتباطات در دایر کردن دکلهای ارتباطی، برق رسانی و جاده کشی قدردانی کرد و اظهار داشت: امروز نوزدهم اسفند ماه است و ۸۵ درصد روستاهای شهرستان بشاگرد به اینترنت متصل شده اند و این قول را به شما می دهم که تا اول فروردین ماه ۱۰۰ درصد روستاهای بشاگرد به شبکه جهانی متصل شوند.
آذری جهرمی افزود: همینطور بچه های پرسپولیسی روستا «وی» از ما درخواست داشتند تا زمین خاکی آنها را چمن مصنوعی نماییم. همین جا این قول را می دهیم که تا خرداد ماه این زمین خاکی تبدیل به چمن مصنوعی شود و این هدیه اپراتورها به گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی است.
وزیر ارتباطات عنوان کرد: دانش آموزان مدرسه پنج کلاسه روستا از ما درخواست دارند تا مدرسه آنها را هوشمند کنیم؛ این قول را هم می دهیم تا این مدرسه را هم هوشمند نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: دولت تلاش زیادی دراین حوزه انجام داده و البته هرچه بود وظیفه است اما شما از این پس شما هم می توانید نظارت میدانی بر خادمان خود داشته باشید و این گونه مسائل را منعکس کنید تا رسیدگی شود.
آذری جهرمی با قدردانی از گروه جهانی حاج قاسم در زمینه اجرای طرح های ارتباطات خاطرنشان کرد: این گروه ضمن کوشش برای توسعه این منطقه قوت قلب هم برای ما هستند چونکه در بخش ارتباطات برای پایدار کردن دکل، برق رسانی، جاده کشی همراهی کرده اند.
در آخر وزیر ارتباطات با تقدیم لوحی از گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی قدردانی نمود.منبع:

1399/12/22
13:19:11
0.0 / 5
771
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه