كاهش آلودگی هوا از یك میلیون مرگ سریع پیشگیری می كند

كاهش آلودگی هوا از یك میلیون مرگ سریع پیشگیری می كند

نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد با کاهش انتشار آئروسل و آلودگی هوا بطور بالقوه جان حدود یک میلیون نفر در سال نجات می یابد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در سندی که با هدف کند شدن سرعت گرمایش زمین، برای ۱۹۴ کشور جهان اهدافی برای انتشار گازها تعیین شده، به انتشار آئروسل پرداخته نشده است. در صورتیکه افزودن آئروسل ها به اهداف آب و هوایی برای کاهش انتشار گازهای مضر می تواند به کاهش مرگ زودرس کمک نماید.
محققان می گویند، بر طبق تحقیقی که در ژورنال Earth's Future انتشار یافت، کاهش انتشار آئروسل می تواند به همان اندازه ای که برای سلامت زمین مهم می باشد، جهت زندگی انسان ها نیز مفید باشد.
«پاسکال پولونیک» نویسنده اول این مطالعه در یک خبرنامه مطبوعاتی نوشت: "اگرچه ممکنست تصور شود انتشار تمام گازهای گلخانه ای بطور صریح مضر است، اما آئروسل ها پیچیده تر هستند.
«پولونیک» دانشجوی دکتری در موسسه اقیانوس شناسی Scripps، اظهار داشت: تمام آئروسل ها برای سلامتی انسان مضر هستند، اما آنها اغلب با خنک سازی سطح زمین به خنثی کردن گرمایش کره زمین نیز کمک می کنند.
محققان تخمین می زنند که انتشار آئروسل ها ناشی از سوختن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و گازوئیل با ۹ میلیون مرگ زودرس در سراسر جهان مرتبط می باشد. آنها افزودند، گرمایش زمین را می توان با کاهش بخش های تجاری و ضایعات، محدود کرد.
«کیت ریک» استادیار موسسه اقیانوس شناسی Scripps و دانشکده سیاست و استراتژی جهانی اظهار داشت: اندیشیدن در مورد چگونگی تأثیر عوامل آئروسل در نتایج سیاست های اقلیمی، فواید واقعی دارد. ابتدا ممکنست کاهش انتشار گازهای ناشی از بخش های خاص منافع زیادی داشته باشد.
براساس توافق نامه پاریس در مورد گرم شدن کره زمین، هر کشور ملزم به ارائه مشارکت تعیین شده ملی در مورد مراحل انجام شده برای دستیابی به یک هدف مشترک است. در صورتیکه هدف کاهش مرگ و میر جمعیت است، هر کشور به تنهایی تصمیم می گیرد که چگونه و از کجا فرآیندهای مختلف را اجرا نماید.
محققان تاکید کردند که از نظر سیاست اقلیم، کشورهای مختلف اولویت های مختلفی را در کاهش گرم شدن هوا و محافظت از بهداشت عمومی به سبب ردپاهای مختلف صنعتی دارند. این خبر بعد از آن منتشر گردید که سازمان هواشناسی جهانی هفته گذشته اعلام نمود باوجود اهداف تعیین شده توسط ائتلاف بین المللی، میانگین دما همچنان افزایش می یابد.
آئروسل یا هواپخش نامی است که به سوسپانسیون ذرات جامد یا قطره های مایع در گاز اطلاق می شود. به طورکلی منظور از هواپخش، ذرات گرد و غبار معلق در هواست. دود، ریزگرد اقیانوسی، آلودگی هوا، و مه دود امثالی از هواپخش هستند.


1400/03/15
12:39:33
0.0 / 5
329
تگهای خبر: صنعت , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه