مشکلات ثبت نام در سامانه سیدا کامل رفع نشده

مشکلات ثبت نام در سامانه سیدا کامل رفع نشده

پروژه آسان: طبق اعلام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دانش آموزانی که تا کنون و به هر علتی موفق نشده باشد ثبت سفارش کتاب های درسی خودرا انجام دهد تا 31 شهریور برای این کار فرصت دارند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حسن ملکی، رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به این که امسال توانستیم ۱۴۶ میلیون جلد کتاب درسی را در ۹۴۵ عنوان درسی در سطح کشور چاپ و توزیع نماییم اظهار نمود: در همین ایام توزیع کتب درسی به مدارس در حال انجام می باشد و هر دانش آموزی به هر علتی موفق نشده باشد تا کنون ثبت سفارش انجام دهد تا ۳۱ شهریور فرصت دارد ثبت نام انجام دهد. هیچ دانش آموزی بدون کتاب نخواهد ماند. کتاب درسی جز از این مسیر به دست دانش آموزان نمی رسد و حتما باید ثبت نام صورت گیرد.
وی درباره توزیع کتب درسی نیز اظهار داشت: در بین پایه ها توزیع کتب درسی هیچ مشکلی وجود ندارد؛ امسال در یک ماه اخیر با ثبت سفارش در پایه های انتقالی مواجه بودیم و در پایه دهم نیز ثبت سفارش و توزیع کتب درسی شکل عادی نداشتیم به سبب این که ثبت نام دانش آموزان در سامانه سیدا مشکل داشت اما این مشکل تا حدود زیادی رفع شده است.
بگفته ملکی تا حالا در دوره ابتدایی ۹۶.۹۲ درصد، دوره اول متوسطه ۸۷.۲۲ درصد، دوره دوم متوسطه ۸۳.۰۷ درصد، ثبت سفارش کتب درسی داشته ایم و در مجموع ۹۱.۹۶ درصد ثبت سفارش صورت گرفته که ۸۹.۹۸ درصد ثبت نام دانش آموزان بوده است از این آمار ۹ درصد دانش آموز هنوز ثبت سفارش نکرده اند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دانش آموزان و اولیای آنان، در صورت تمایل می توانند بوسیله سامانه https: //www.irtextbook.ir وارد سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی شوند و ثبت سفارش انجام دهند. برای ورود به سامانه کد ملی دانش آموز، "نام کاربری" و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز، "رمز عبور" ورود به سامانه است.
همین طور دانش آموزانی که مدرسه محل تحصیل خودرا تغییر داده اند تا ۳۱ شهریور فرصت دارند نسبت به اصلاح نشانی مدرسه محل تحصیل خود بوسیله نشانی مذکور اقدام نمایند.
خرید کتاب درسی نیازمند ثبت نام دانش آموزان در سامانه پادا و مشخص شدن مدرسه محل تحصیل آنهاست. در صورتیکه دانش آموزی در این سامانه ثبت نام نکند موفق به خرید کتاب درسی هم نخواهد شد.
منبع:

1400/06/22
10:51:21
0.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه