وزیر آموزش و پرورش خبر داد

اعلام افزایش تاثیر امتحان نهایی در كنكور تا آخر سال، پرداخت مطالبات فرهنگیان بزودی

اعلام افزایش تاثیر امتحان نهایی در كنكور تا آخر سال، پرداخت مطالبات فرهنگیان بزودی

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه جدول دروس امتحان نهایی هنوز بسته نشده ولی اصرار ما این است كه تعداد دروس افزایش پیدا نكند، زیرا برای دانش آموزان بار روانی دارد، اظهار داشت: درباره افزایش میزان تاثیر دروس امتحان نهایی در كنكور سراسری هم جلساتی برگزار شده اما هنوز به جمع بندی نرسیده ایم، البته این میزان پیش از اسفندماه مشخص خواهد شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمد بطحایی در حاشیه همایش بزرگ باغبانان بوستان تربیت با اشاره به اینكه بخشی از مطالبات فرهنگیان بزودی پرداخت خواهد شد، درباره طرح رتبه بندی فرهنگیان اظهار داشت: رتبه بندی معلمان یك تكلیف قانونی است كه مجلس شورای اسلامی بر عهده وزارت آموزش و پرورش گذاشته است.

آموزش و پرورش در حال آماده سازی طرحی برای رتبه بندی معلمان
جزییات سرانه پرداختی به مدارس را نمی توانیم اعلام نماییم

وی اضافه كرد: بودجه كنونی برای اجرای رتبه بندی از مهرماه سال 97 كفاف نمی دهد. ما در حال آماده سازی طرحی هستیم كه باید آن را با مجلس در بین بگذاریم.
وزیر آموزش و پرورش درباره سرانه مدارس هم اظهار نمود: بخشی از سرانه مدارس پرداخت شده اما نمی توانم جزئیات آن را بیان كنم.
وی درباره مصوبه منع آزمون در دوره ابتدایی و استفاده از كتب كمك آموزشی در مدارس ابتدایی اظهار داشت: این مصوبه هنوز رسما ابلاغ نشده است، اما توقع دارم كه مدارس با عنایت به انتشار اخبار در هفته های اخیر آن را مورد توجه قرار دهند. از همكاران خود درخواست می كنم هیچ كتابی به اجبار برای خانواده ها تجویز نكنند و آزمونی برگزار نشود، زیرا این اقدام، اختلال جدی در نظام آموزشی كشور تولید خواهد نمود.
وی درباره اسكان نوروزی فرهنگیان هم اظهار داشت: اسكان فرهنگیان همانند سنوات گذشته انجام می گردد البته تلاش می نماییم كیفیت این فضاها بهبود یابد.
بطحایی ادامه داد: مراكز اسكان نوروزی آموزش و پرورش مختص فرهنگیان است اما در بعضی مواقع تعداد مراكز اقامتی آزاد كفاف تعداد میهمانان را در بعضی شهرها نمی كند و آموزش و پرورش برای كمك، مراكز اسكان خویش را در اختیار میهمانان غیر فرهنگی قرار می دهد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به لزوم پیشگیری از صدمه های اجتماعی هم عنوان كرد: رسیدگی به صدمه های اجتماعی صرفا مختص آموزش و پرورش نیست. امسال طرح نماد را با پوشش بالاتری آغاز كردیم و آموزش به خانوده ها با استفاده از تلویزیون تعاملی برای پیشگیری از صدمه های اجتماعی به صورت جدی تر دنبال می گردد و در دستوركار است.
بطحایی اضافه كرد: طرح نماد می تواند در حوزه پیشگیری و درمان صدمه های اجتماعی موثر باشد.
افزایش تاثیر دروس امتحان نهایی در كنكور سراسری تا آخر امسال مشخص می گردد
وی با اشاره به افزایش تعداد دروس امتحان نهایی هم اظهار نمود: جدول دروس امتحان نهایی هنوز بسته نشده ولی اصرار ما این است كه تعداد دروس افزایش پیدا نكند، زیرا برای دانش آموزان بار روانی دارد. درباره افزایش میزان تاثیر دروس امتحان نهایی در كنكور سراسری هم جلساتی برگزار شده اما هنوز به جمع بندی نرسیده ایم البته این میزان تا آخر اسفندماه مشخص خواهد شد.1396/12/07
16:46:28
5.0 / 5
4650
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه