معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مطرح كرد

سفارش به استفاده از كاغذهای ایرانی در چاپ كتب درسی، كاهش تولید لوح های فشرده آموزشی

سفارش به استفاده از كاغذهای ایرانی در چاپ كتب درسی، كاهش تولید لوح های فشرده آموزشی

پروژه آسان: معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به استانداردهای كاغذ برای چاپ كتب درسی اظهار داشت: به شركت های تولیدكننده كتب سفارش كرده ایم از كاغذها و سایر اقلام ایرانی استفاده و از برخی استانداردهای قابل بخشایش در كاغذهای ایرانی چشم پوشی كنند و اجازه دهند تا شركت های داخلی به كیفیت كاغذهای خود بیفزایند.


سید حسین طلایی زواره در گفت وگو با ایسنا، درباره سیاست پشتیبانی از كالای ایرانی و اقدامات سازمان پژوهش برای تحقق آن اظهار نمود: استانداردهایی برای كاغذ وجود دارد و باید به گونه ای باشد كه به كیفیت كتب درسی لطمه ای وارد نشود.
وی اضافه كرد: به شركت های تولیدكننده كتب سفارش كرده ایم از كاغذها و سایر اقلام ایرانی استفاده كنند و از برخی استانداردهای قابل بخشایش در كاغذهای ایرانی چشم پوشی كنند و اجازه دهند تا شركت های داخلی به كیفیت كاغذهای خود بیافزایند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه هم كاغذ ایرانی و هم خارجی در تولید كتب درسی به كار می رود اظهار داشت: برخی كتب تصویرمحور هستند و تصاویر باید دو طرف صفحه چاپ شوند. بخش قابل توجهی از پیام های آموزشی ما در یكسری از دروس با استفاده از تصاویر اتفاق می افتد. برای تولید كتب دروسی چون جغرافیا و زیست كه تصویر نقش مهمی در آن دارند از كاغذهای خارجی و در كتب دیگر و مجلات رشد از كاغذهای ایرانی بیشتر استفاده می گردد.
طلایی زواره با اشاره به تولید لوح های فشرده همراه كتب درسی اظهار نمود: لوح های فشرده دو دسته اند: نخست لوح های مبتنی بر موضوعات كتاب درسی و دوم لوح های فشرده مكمل دروس. امسال بخشی از محتواهای تولید شده را در اختیار تلویزیون تعاملی سینا قرار دادیم كه روی شبكه خود بارگذاری كنند، ازاین رو لوح فشرده كمتری تولید و از این طریق نقشی در اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
وی اضافه كرد: امسال به تعداد لوح های فشرده اضافه نمی گردد و تنها در دروسی كه آموزش آن با فیلم و نرم افزار گره خورده لوح فشرده تولید می نماییم.1397/02/15
11:31:41
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه