رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش:

كنكور در شرایط فعلی به نفع كشور نیست

كنكور در شرایط فعلی به نفع كشور نیست

پروژه آسان: رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با اشاره به اینكه كنكور جایی در سند تحول بنیادین ندارد و اگر زمینه اجرای كامل سند در مدارس فراهم گردد در آینده نزدیك شاهد حذف كنكور خواهیم بود اظهار داشت: كنكور آموزش و پرورش را از رسیدن به اهداف متعالی اش باز می دارد.


فرهاد كریمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به انجام پژوهش هایی پیرامون كنكور سراسری و لزوم حذف كنكور اظهار نمود: پیرامون كنكور مقالاتی تولید و گزارش های تحلیلی در باب مضرات و اثرات سوئی كه دارد انجام داده ایم.
وی ادامه داد: البته فارغ از پژوهش های انجام شده كه مضرات كنكور را به اثبات می رساند، به سند بالادستی وزارتخانه یعنی سند تحول بنیادین دسترسی داریم كه در حال اجراست كه یك سند رو به جلو و آینده نگر است. كنكور جایی در سند تحول بنیادین ندارد.
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با اشاره به اینكه با عنایت به موكدات اجرای سریعتر سند تحول، اگر زمینه های اجرایی كامل آن در مدارس فراهم گردد، در آینده نزدیك شاهد حذف كنكور خواهیم بود اظهار نمود: البته كنكور مدافعینی هم در سطح كشور دارد. در سازمان سنجش و وزارت علوم مدافعین سازوكارهای كنكور دیدگاه های خویش را مطرح و بر آن ایستادگی می كنند، اما مبحث حائز اهمیت این است كه در شرایط فعلی، كنكور آموزش و پرورش را از رسیدن به اهداف متعالی اش باز می دارد و این وضعیت به نفع كشور ما نیست.
كریمی اضافه كرد: طبیعی است كه حذف كنكور یك مبحث سیاستی و اجرایی بوده و تابع تفاهم و اقناع طرفینی است كه در مبحث كنكور نقش ایفا می كنند و باید برای حل آن یك عزم ملی بوجود بیاید.
او همینطور به چالش های پیش روی پژوهشگاه مطالعات اشاره نمود و اظهار داشت: چالش بزرگ ما این است كه پژوهش ها جدی گرفته نمی شوند. اگر به پژوهش ها بها بدهیم تصمیمات با ضریب خطای پایین تری اتخاذ و سپس اجرا می شوند. متاسفانه برخی تصمیم گیران در حوزه های اداری جایگاهی برای پژوهش بخصوص در عرصه تعلیم و تربیت قائل نیستند.1397/07/26
16:56:02
5.0 / 5
4959
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه