بطحائی در افتتاح پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای:

رقابت های گروهی دانش آموزان جایگزین رقابت های فردی می گردد

رقابت های گروهی دانش آموزان جایگزین رقابت های فردی می گردد

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه با برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای رقابت های فردی جای خویش را به رقابت های گروهی می دهد اظهار داشت: رقابت ها باید جمعی باشد و ماهیت المپیادها تاكید بر این اصل مهم دارد تا دانش آموزان باهم شكست و پیروزی را تجربه و باهم زندگی كنند، ورزش كنند و یاد بگیرند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید محمد بطحایی در افتتاح پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای اظهار نمود: امروز همزمان با این مراسم نمادین، در مدارس سراسر كشور هم دوره دیگری از المپیاد ورزشی درون مدرسه ای آغاز می گردد. باید فعالیت های تربیت بدنی و آمادگی جسمانی در مدارس بخصوص در مدارس دخترانه تقویت شود و در این خصوص جای كار بسیار زیاد است.
وزیر آموزش وپرورش بابیان اینكه یكی از سیاست هایی كه در آموزش وپرورش بر مبنای سند تحول بنیادین دنبال می گردد این است كه شایستگی ها و اختیارات مدارس افزایش یابد اضافه كرد: با مدرسه محوری می توان مسائل و مشكلات را چاره سازی كرد و در امور مدرسه باید خلاقیت به كار گرفته شود تا محیطی شاد و بانشاط برای دانش آموزان فراهم گردد.
بطحایی خاطرنشان كرد: خانواده ها مجموعه عظیمی از توانمندی ها هستند كه این پتانسیل و ظرفیت زمانی به كار گرفته می گردد كه مدارس اختیارات بیشتری داشته باشند و اولیاء شما دانش آموزان ظرفیت ارزشمندی هستند كه باید همسو با فعالیت های مدرسه به كار گرفته شوند تا مدرسه ای شاد و علمی داشته باشیم.
ایشان در ادامه اضافه كرد: المپیادهای ورزشی از آن دسته فعالیت هایی است كه همه امكانات مدرسه را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد تا توانمندی های مدرسه در حوزه تربیت بدنی دانش آموزان به كار گرفته شود.
بطحایی با اشاره به اینكه در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای باید تمهیداتی به كار گرفته شود كه همه دانش آموزان و نه تنها برگزیدگان رشته های ورزشی خاص در مسابقات و فعالیت ها شركت نمایند، اظهار داشت: از همكاران دوره ابتدایی می خواهم تا در المپیادهای درون مدرسه ای همه دانش آموزان حضورداشته باشند و در زمینه ای كه استعداد و توان دارند در رشته های ورزشی شركت نمایند و معلمان باید در این زمینه نخبگی و استعداد را شناسایی كنند.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای تحرك، نشاط و شادابی در مدارس را تقویت می كند و مدرسه را به خانه دوم تبدیل می كند تا دانش آموزان از باهم بودن احساس شادی كنند.1397/07/30
12:28:29
5.0 / 5
4697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه