وزیر آموزش و پرورش:

كنكور تیشه به ریشه تربیت صحیح می زند

كنكور تیشه به ریشه تربیت صحیح می زند

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اگر امروز در آموزش و پرورش می گوییم كنكور تیشه به ریشه تربیت صحیح می زند چون فضایی كه كنكور تولید كرده، اجازه نمی دهد مدرسه و معلم به هدف های تربیتی هم توجه نمایند.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا سید محمد بطحایی بامداد امروز در بیستمین جشنواره مجمع خیران مدرسه ساز شهرستان گلپایگان اظهار نمود: نخستین پله برای رسیدن به آموزش و پرورش توسعه یافته و مطلوب، فضا و تجهیزات مناسب می باشد. خیران مدرسه ساز طی سال های گذشته قدم های محكمی را برداشتند و بیشتر از نیمی از كلاس های درس كه امسال مورد بهره برداری قرار گرفت توسط خیرین تولید شده است.

وی افزود: عمارتی كه خیران می سازند مشتی گچ، خاك و آجر نیست بلكه در ساختن فرهنگ و تمدن آینده كشور مشاركت می كنند. می توان در زیر چادر هم مشق علم و اخلاق را نوشت اما برپایه اصول تعلیم و تربیت فضا بخشی از آموزش و علم است حتی رنگ دیوار و فضای بازی برای دانش آموزان، زمینه تعلیم و تربیت را فراهم می آورد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: امروز در نظام تعلیم و تربیت فضا خود یك معلم است كه فرآیند یادگیری را فراهم می آورد و اگر ملاحظات تربیتی در آن رعایت نشده باشد فرآیند یادگیری را با اختلال مواجه می كند. تعلیم و تربیت و تولید شرایط تحصیل وظیفه دولت ها است اما هیچگاه این تكلیف كامل ادا نشده است و خیرین غیرتمندانه وارد میدان شدند، این دفعه را بر دوش كشیدند و جای خالی دولت را پركردند.

بطحایی افزود: بچه ها باید در مدرسه زندگی كردن را تمرین كنند. امیدوارم روزی برسد كه رئیس آموزش و پرورش به جای اینكه بگوید دانش آموزان در فلان سنجش رتبه برتر را كسب كردند، بگوید دانش آموزان گلپایگان در مهربانی كردن، دستگیری از افتادگان و...رتبه برتر را كسب كرده اند. فرزندان ما باید صداقت را تمرین كنند و آن كسی كه صادق تر است مدال تشویق بر گردن بیندازد.

وی خاطرنشان كرد: آزمون های مختلف یكی از موانعی است كه به شدت اهداف تعلیم و تربیت را تحت تاثیر قرار داده است. آنقدر توجهمان به ساحت علم در سطح حافظه محوری زیاد شده كه جوانب دیگر را فراموش كرده ایم و یادمان رفته است كه بچه ها باید صبوری كردن و سخنوری را هم یاد بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: اگر امروز در آموزش و پرورش می گوییم كنكور تیشه به ریشه تربیت صحیح می زند به این دلیل است كه فضایی كه كنكور به شیوه موجود بوجود آورده اجازه نمی دهد مدرسه و معلم به هدف های تربیتی هم توجه نمایند. لازم است دانش آموزان مهارت هایی را آموزش ببینند كه دیگر نیاز نباشد پس از ازدواج پله های دادگاه را برای طلاق بالا و پایین بروند گرچه غیر از آموزش و پرورش نهادها و ارگان های دیگر هم در این راستا نقش دارند.

بطحایی افزود: برای من بعنوان عضو دولت بسیار جای تاسف است كه در بازدیدهایم در شهرهای مختلف می بینم كه فلان دستگاه دولتی ساختمان زیبا و شكیلی دارد اما در كنار آن مدرسه ای قرار دارد كه باران از سقف آن چكه می كند و حیاط آن آسفالت ندارد.

وی با اشاره به اینكه آینده جامعه در مدارس ایجاد می شود، اظهار داشت: اگر بخواهیم در آینده مراجع قضایی خلوت باشند باید در مدرسه اقدامات لازم صورت گیرد كه این امر نیازمند بسیج عمومی در سطح جامعه است. همه باید ایمان بیاوریم كه تا مدرسه درست نشود اعتیاد، مشكلات اجتماعی و... در آینده كم نمی گردد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: استاندار و فرماندار خیابانی را آسفالت می كنند اما كسی كاری ندارد كه سقف مدرسه ای در حال خراب شدن است. پس این مسئله باید به مطالبه عمومی تبدیل گردد تا موانعی كه سبب شده آموزش و پرورش از هدف های اصلی خود دور شود، از میان برداشته شود.

بطحایی با اشاره به روز ۱۳ آبان اظهار داشت: امیدواریم سرافكندگی بیشتر استكبار را در مسیری كه دشمن ناجوانمردانه در پیش گرفته است شاهد باشیم و روزی ببینیم كه استكبار بخصوص آمریكا كه نماد آن ها است سرافكنده باشد، دشمنی ها خاتمه یابد و مظلومان با آرامش نفسی بكشند.

وی در انتها اظهار داشت: گلپایگان شهر عالم پروری است. فرهنگ این مرز و بوم و آموزش و پرورش در كشور مدیون گلپایگان است.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا در انتها این مراسم از خیران مدرسه ساز شهرستان گلپایگان تجلیل شد.
1397/08/10
00:59:13
5.0 / 5
5033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه