بطحائی خبرداد: برنامه دولت برای ارتقای وضعیت معیشت بازنشستگان

بطحائی خبرداد: برنامه دولت برای ارتقای وضعیت معیشت بازنشستگان

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برای تكالیف مهارت محور دستورالعملی تهیه شده است اظهار داشت: چیزی به نام حذف تكالیف در منزل موضوعیت نداشته و بحث ما تغییر ماهیت تكالیف بوده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید بطحایی در حاشیه مراسم تجلیل از معلمان پژوهنده و پژوهشگران برتر آموزش و پرورش درباره مشق شب دانش آموزان ابتدایی و اظهارات صورت گرفته پیرامون آن اظهار داشت: درباره تكلیف منزل و مشق شب، یك تغییر رویكرد مشخص داریم.
وی ادامه داد: البته هنوز این رویكرد به طور كامل اتفاق نیفتاده چونكه مستلزم فراهم شدن شرایطی است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برنامه تكالیف مهارت محور تاكید دارد كه آن بخش از تكالیف كه در مدرسه امكان انجام دارد، تحت نظارت معلم صورت گیرد اظهار داشت: به این معنا كه تكالیفی مانند رونویسی و دیكته و تمرین خوشنویسی در مدرسه صورت گیرد و تكالیف مهارت محور در منزل دنبال شود.
بطحایی افزود: در واقع ماهیت تكالیف منزل با رونویسی و حفظ كردن مطالب متفاوت می باشد. در منازل تكالیف را به سمتی می بریم كه مهارت های فردی و اجتماعی را در دانش آموزان تقویت كند.
وی با اشاره به اینكه برای تكالیف مهارت محور دستورالعملی تهیه شده است عنوان كرد: چیزی به نام حذف تكالیف در منزل موضوعیت نداشته و بحث ما تغییر ماهیت تكالیف بوده است.
وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: در تكالیف مهارت محور خانواده بخشی از زحمت را به عهده دارد و تكالیف ناظر بر توسعه مهارت های فردی و اجتماعی است.
بطحایی همینطور درباره اجرای رتبه بندی برای بازنشستگان فرهنگی اظهار داشت: هنوز آیین نامه رتبه بندی را تدوین نشده است. درواقع لایحه ما پس از تصویب در هیئت دولت به مجلس می رود و پس از تصویب در مجلس آیین نامه اجرایی برای آن نوشته می گردد كه باید به تصویب هیئت وزیران برسد.
وی ادامه داد: بعید می دانم كه در آیین نامه اجرایی درباره بازنشستگان مطلبی آورده شود، اما به طور كلی دولت برای ارتقای وضعیت معیشت بازنشستگان برنامه ای دارد كه امیدوارم بخشی از نظر فرهنگیان بازنشسته را تأمین كند.
وزیر آموزش و پرورش درباره پشتیبانی از دانش آموزان پژوهشگر هم اظهار داشت: برای شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان بر حوزه های علمی تكیه نمی نماییم، چونكه دانش آموزان هر كدام در یكی از ساحت ها دارای استعدادهای درخشان و برتر هستند. برنامه خوبی در مركز استعدادهای درخشان در حال انجام می باشد و یك سازمان مردم نهاد شكل می گیرد كه از اهداف اصلی اش این است كه با كمك آموزش و پرورش جنبه های مختلف استعدادهای دانش آموزان را شناسایی و پرورش دهند.1397/09/26
13:55:14
5.0 / 5
4402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه