پوشش تحصیلی ۹۷ درصدی دانش آموزان ابتدایی

پوشش تحصیلی ۹۷ درصدی دانش آموزان ابتدایی

پروژه آسان: معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی، ۹۷ درصد است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، شاپور محمدزاده در آیین تودیع و معارفه مدیركل آموزش و پرورش استان زنجان، با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی، اظهار نمود: امسال بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شد كه در آن اولویت با جوانان بود و به این قشر از جامعه توجه ویژه ای شده بود.
این مسئول با اشاره به رشد بالای علمی كشور در سال های بعد از انقلاب، اضافه كرد: رشد علمی كشور ۱۱ برابر جهان است كه این نشان از بنیه علمی خوب در كشور است.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون افزایش جمعیت دانشجویی، رشد علمی در علومی از قبیل نانو، هسته ای و... داشتن رتبه كمتر از ۱۰ رتبه جهانی، نشان از درخشان بودن وضعیت علمی كشور است.
محمدزاده با اشاره به اینكه پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی ۹۷ درصد است، اظهار داشت: در استان زنجان این نرخ بالاتر از نرخ كشوری است كه این مهم جای شادمانی دارد و هم دستاوردهای خوبی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد كه متاسفانه آن چنان كه باید اطلاع رسانی نشده است.
معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ظرفیت های استان زنجان، خاطرنشان كرد: با عنایت به ظرفیت ها، تحقق اهداف آموزش و پرورش در استان زنجان میسر است.
در ادامه این مراسم، مدیركل جدید آموزش و پرورش استان زنجان هم با اشاره به اینكه در آموزش و پرورش راهبری نگرشی و بینشی است، اظهار نمود: تعلیم و تربیت یك امر تخصصی است اما به تعلیم و تربیت نگاه علمی نمی گردد.
ابراهیم رفیعی افزود: آموزش و پرورش مولد سرمایه است و نباید به این دستگاه، نگاه هزینه ای شود.
مدیركل جدید آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینكه اصل تحول و تغییر، كالایی است كه در آموزش و پرورش تولید می شود، اظهار نمود: دانش و دانایی برای زیستن، محصول آموزش و پرورش است.
وی با اشاره به اینكه آموزش و پرورش مولد سرمایه است، اضافه كرد: نباید به این دستگاه، نگاه هزینه ای شود بلكه باید نگاه آینده پژوهی به آموزش و پرورش وجود داشته باشد و حال برای دیدن آینده كشور می توان سری به مدارس زد؛ چون كه آینده با آینده نگاری ایجاد می شود.
رفیعی با اشاره به اینكه ارتقای ساختارها باید در دستور كار قرار گیرد، خاطرنشان كرد: ما هم یك جز از كل هستیم و آموزش پرورش جدای از جامعه نیست و اگر تغییر نگرش ها در نهاد تعلیم و تربیت اتفاق افتد، مدرسه محوری در نظام آموزشی باید در اولویت قرار گیرد.
1398/01/01
10:37:26
5.0 / 5
4518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه