بطحائی: راه اندازی مدارس در مناطق سیل زده فعلا امكانپذیر نیست

بطحائی: راه اندازی مدارس در مناطق سیل زده فعلا امكانپذیر نیست

پروژه آسان: بنابر اظهارات وزیر آموزش و پرورش، برخی مناطق سیل زده مملو از آب است و ازاین رو مردم نتوانستند به مناطق خود بازگردند بنابراین راه اندازی مدارس در این مناطق امكان پذیر نیست.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق سیل زده اظهار نمود: ما در آموزش و پرورش تابع شرایط محلی هستیم. برخی مناطق سیل زده مملو از آب است و بدین سبب مردم نتوانستند به مناطق خود بازگردند پس راه اندازی مدارس در این مناطق امكان پذیر نیست.
وی ادامه داد: آمادگی داشتیم در بعضی مناطق مدارس را بازگشایی نماییم. بعنوان مثال در منطقه گمیشان می خواستیم ۱۷ فروردین ماه مدارس را راه اندازی نماییم و وسایل را هم فرستادیم اما شورای تامین استان صلاح ندانست كه بازگشایی شود.
وزیر آموزش و پرورش اشاره كرد: در استان لرستان در پلدختر و معمولان امكانات را فراهم كردیم و كانكس ها فرستاده شده و حدود ۱۰۰ كانكس مستقر و شرایط فراهم خواهد شد اما تا موقعی كه جمعیت نیامده باشد یا خانواده ها مشغول پاكسازی گل و لای از خانه های خود هستند، مدارس بازگشایی نمی گردد.
بطحایی با اشاره به زمان و نحوه برگزاری آزمون های اختتام سال تحصیلی دانش آموزان باز اظهار نمود: ما در دوره متوسطه در پایه دوازدهم چاره ای جز این نداریم كه امتحانات نهایی را در زمان مقرر برگزار نماییم اما برای بقیه مقاطع بخش هایی از كتب درسی حذف می شود و تا جایی كه درس خوانده اند، بعنوان سال تحصیلی در نظر گرفته می شود و امتحان گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه ما سه نوع خدمت را برای انجام در مناطق سیل زده در نظر گرفتیم اظهار نمود: ما به همكارانی كه گرفتار سیل شده اند محلی را برای اسكان نمایش می دهیم و از زمانی كه شرایط مقداری باثبات تر شود مراكز اقامتی مخصوصی را برای همكارانمان و آن كسانی كه خانه هایشان در معرض سیل قرار گرفته بود و از كاركنان آموزش و پرورش بودند، در نظر می گیریم تا در بازه زمانی كه خانه هایشان بازسازی می شود در آنجا اقامت داشته باشند.
بطحایی اظهار نمود: در مورد بازسازی و تخریب مدارسی كه دیگر كارآیی ندارند، در آمارهایی كه به من رسیده است این میزان به ۱۱۵ عدد می رسد و در استانهایی مانند لرستان، گلستان و سایر استان های سیل زده باید در این شرایط از كانكس ها برای برگزاری موقت كلاس های درس استفاده گردد. همین طور ما تجهیزات كلاسی برای مدارس و لوازم التحریر را باز برای دانش آموزان درنظر گرفته ایم.1398/01/22
23:31:34
5.0 / 5
4164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه