معاون حقوقی آموزش و پرورش خبر داد

مستندسازی ۲۹۴۰ ملك آموزش و پرورش، املاك ظرف ۶ ماه باید به وزارتخانه برگردد

مستندسازی ۲۹۴۰ ملك آموزش و پرورش، املاك ظرف ۶ ماه باید به وزارتخانه برگردد

پروژه آسان: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از مستندسازی ۲۹۴۰ املاك و اراضی آموزش و پرورش آگاهی داد و اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس مجموع ساختمان ها و املاك آموزش و پرورش كه در تصرف دستگاه ها و افراد دیگر است باید ظرف شش ماه به آموزش و پرورش برگردد.


حجت الاسلام تیمور علی عسگری در گفت و گو با ایسنا، درباره ساماندهی املاك مازاد در آموزش و پرورش اظهار نمود: درصد قابل توجهی از املاك آموزش و پرورش مستندسازی نشده كه ساماندهی آنرا در اولویت اول قرار داده ایم.
وی ادامه داد: تابحال مستند سازی ۲۹۴۰ املاك و اراضی انجام شده و مجلس باز تصویب كرد كه مجموع ساختمان ها و املاك آموزش و پرورش كه در تصرف دستگاه ها و افراد دیگر است باید ظرف شش ماه به آموزش و پرورش برگردد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه با روندی كه پیش می رویم بنظر می رسد ظرف امسال و سال آینده بتوانیم همه اموال آموزش و پرورش را مستندسازی و شفاف نماییم اظهار داشت: این اموال باید ظرف شش ماه از دست متصرفین بیرون رود، البته بعضی از این املاك در اختیار نهادهای دولتی است و ما تلاش می نماییم آمار متقنی از آن تهیه نماییم.
علی عسگری با اشاره به اینكه بالقطع سال جاری از بعد حقوقی و احقاق حقوق، سال پركاری خواهد بود اظهار داشت: مجلس تصویب كرد كاربری املاكی كه مورد نیاز نیست بعنوان مثال مخروبه است یا زمینی بلا استفاده است به تجاری و مسكونی تغییر و تبدیل به احسن شود كه می تواند محل درآمد پایداری برای آموزش و پرورش باشد.
وی افزود: حالا نهادهای مختلف، بنگاه های اقتصادی و مجتمع های تجاری دارند كه درآمد آن صرف امور خودشان می شود. به وزیر پیشنهاد كردم كه این امور در چارچوب ستاد اقتصادی دنبال شود و به سمت تولید ثروت و درآمد برای معلمان و آموزش و پرورش برویم.1398/02/03
16:07:18
5.0 / 5
4185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه