تمدید زمان ثبت نام فرهنگیان مقیم خارج برای اشتغال در مدارس ایرانی با دریافت حقوق ریالی

تمدید زمان ثبت نام فرهنگیان مقیم خارج برای اشتغال در مدارس ایرانی با دریافت حقوق ریالی

به گزارش پروژه آسان مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور، زمان ثبت نام فرهنگیان مقیم در خارج از كشور را برای اشتغال در مدارس و دریافت حقوق به صورت ریالی تا ۱۵ خرداد تمدید كرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، با عنایت به درخواست مكرر فرهنگیان مقیم خارج از كشور جهت ثبت نام برای اشتغال در مدارس ایرانی با دریافت حقوق ریالی، مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور این زمان را تا ۱۵ خرداد ۹۸ تمدید كرده است.
برپایه شیوه نامه ابلاغی هر یك از فرهنگیان متقاضی اشتغال برپایه مندرجات شیوه نامه باید مدارك لازم را به مدرسه جمهوری اسلامی ایران در كشور متوقف فیه ارائه نمایند.
صرفا مداركی قابل بررسی خواهد بود كه توسط مدارس و سرپرستی جمهوری اسلامی ایران در نامه رسمی در بازه زمانی مقرر ارسال شود.
بر اساس این شیوه نامه اعلام اسامی افراد به معنای موافقت با اشتغال آنها نیست، بلكه بعد از تطبیق نیاز مدرسه با شاخص ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی مدارس ایران در خارج از كشور و بررسی درخواست سرپرستی/مدرسه در كمیته نیروی انسانی مركز امور بین الملل، اسامی افرادی كه با اشتغال آنها در واحد آموزشی موافقت شده باشد، حداكثر تا اوایل شهریور ۹۸ به سرپرستی یا مدرسه اعلام خواهد شد.
فرهنگیان مقیم داوطلب اشتغال به كار با حقوق ریالی واریز در ایران باید دارای خصوصیت های زیر باشند:
۱-نیروهای به تبعیت از همسر غیرفرهنگی شامل اینكه همسران آنها مأمور، كارگزار، نظامی، دانشجو یا شغل آزاد باشد.
۲-همكاران فرهنگی مقیم خارج از كشور و داوطلب خدمت در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از كشور
در شیوه نامه ابلاغی به سرپرستی و مدارس خارج از كشور تاكید شده است صرفاً درخواست متقاضیانی كه دارای ویزا و مجوز اقامت در خارج از كشور هستند و متعهد می شوند از تاریخ اول مهر ۱۳۹۸ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ با مدرسه در دوره تحصیلی و پایه و رشته ای كه آموزشگاه نیاز دارد، همكاری كنند را دریافت و به مركز امور بین الملل ارسال نمایند.
طبق این شیوه نامه، به افراد متقاضی در صورت اشتغال صرفاً حقوق و مزایای ریالی داخل كشور از منطقه مبدأ پرداخت می شود و اولویت با افراد متقاضی خدمت در دوره ابتدایی است، هرچند تاكید شده است، افرادی كه دارای گواهی ضمن خدمت دوره های دانش افزایی و كتاب تازه تألیف شده هستند، در اولویت باشند. همینطور به خاطر محدودیت های مالی در به كارگیری نیرو، فرهنگیان مقیم باید نسبت به نیروهای محلی در اولویت باشند.
شایان ذكر است قبل از این آخر زمان ثبت نام فرهنگیان داوطلب استفاده از این شرایط آخر اردیبهشت ۹۸ اعلام شده بود.
متن كامل شیوه نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در خارج از كشور در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را می توانید از راه پرتال وزارت آموزش و پرورش مشاهده كنید.1398/03/04
21:45:04
5.0 / 5
4496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه