دانش آموزان، سفیران سلامت بسیج ملی كنترل فشارخون در خانواده ها

دانش آموزان، سفیران سلامت بسیج ملی كنترل فشارخون در خانواده ها

پروژه آسان: مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشكی ایران با تاكید بر بخش آموزش در مدارس اظهار داشت: یك دانش آموز برای ما فقط یك دانش آموز نیست بلكه یك خانواده است چونكه بوسیله او می توانیم به خانواده نفوذ كرده و مباحث آموزشی را از این طریق نیز به خانواده ها انتقال دهیم.


دكتر گل محمدی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تاكید بر ضرورت توجه بیشتر به مباحث آموزشی در زمینه آگاهی از وضعیت فشارخون در میان افراد اظهار داشت: طبق برنامه های بسیج ملی كنترل فشار خون دو برنامه داریم كه یكی مربوط به اندازه گیری فشارخون افراد بالای ۳۰ سال و دیگری ارائه مباحث آموزشی به افراد زیر ۳۰ سال است.
وی با اشاره به انجام پویشی در سال ۹۵ كه در آن مشخص شد با وجود تصورات موجود كه گمان می كردند بیشتر افراد نسبت به فشارخون خود آگاهی دارند اما اینگونه نبود، اظهار داشت: برخلاف تصور ما بیشتر افراد نسبت به فشار خون خود ناآگاه بودند كه از این طیف افراد درصد بیشتری به مردان اختصاص می یابد.
وی ادامه داد: برای انجام اقدامات آموزشی در نظر داریم تا بعد از اجرای كمپین به سراغ گروه های سنی كمتر و به ویژه دانش آموزان برویم. در همین راستا در جلسه ای كه با استانداری تهران داشتیم با مسئولان آموزش و پرورش تهران صحبت كردیم و آنها نیز موافق ارائه مباحث آموزشی در مدارس تهران و شهرستان های حومه بودند.
مدیر پیش گیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشكی ایران با تاكید بر بخش آموزش به ویژه در مدارس اظهار داشت: یك دانش آموز برای ما فقط یك دانش آموز نیست بلكه یك خانواده است چونكه بوسیله او می توانیم به خانواده نفوذ كرده و مباحث آموزشی را از این طریق نیز به خانواده ها انتقال دهیم. بنا بر این است كه دانش آموزان را سفیران سلامت خود در دل خانواده معرفی می نماییم.
ایشان سپس با اشاره به ضرورت همكاری بین بخشی برای اجرای هرچه بهتر بسیج ملی كنترل فشارخون اظهار نمود: در همین راستا یكی از بازوهای مكمل ما در این برنامه، حوزه طب سنتی علمی و تأیید شده وزارت بهداشت است. از تمام مطب ها و مراكزی كه مبادرت به ارائه خدمات در این بخش می كنند تقاضای همكاری كرده ایم و آنها هم اعلام آمادگی كرده اند تا یكی از ایستگاه های ما برای این بسیج باشند و راه ارتباطی ما با مردم بوسیله آنها برقرار باشد.
او در آخر اظهار داشت: این بسیج ملی تا اواسط تیر ماه ادامه خواهد داشت و از آنجایی كه طبق پویش انجام شده در سال ۹۵ متوجه شدیم بیشتر افرادی كه نسبت به فشارخون خود ناآگاه هستند را مردان می سازند برآن شدیم تا در هفته جهانی سلامت مردان كه اواخر خردادماه برگزار می گردد آموزش های اختصاصی تری به مردان بدهیم تا در امتداد توانمند سازی و آگاهی سازی آنها نسبت به گذشته موفق تر عمل نماییم.
منبع:

1398/03/18
14:11:56
5.0 / 5
4433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه