پاسخی به انتقادات بر سوالات شنیداری زبان انگلیسی پایه دوازدهم

پاسخی به انتقادات بر سوالات شنیداری زبان انگلیسی پایه دوازدهم

پروژه آسان: رئیس مركز سنجش و پایش كیفیت وزارت آموزش و پرورش به انتقادات مطرح شده درباره سوالات شنیداری آزمون زبان انگلیسی ۳ پایه دوازدهم پاسخ داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، خسرو ساكی در پاسخ به انتقادات مطرح شده درباره سوالات شنیداری آزمون زبان انگلیسی ۳ پایه دوازدهم اظهار نمود: این امتحان مطابق بند ۳۳ دستورالعمل برگزاری امتحانات نهایی خرداد ۱۳۹۸ ارسالی ۲۵ اردیبهشت برگزار شده است.
وی افزود: رؤسای حوزه های اجرا موظفند دقت كنند تا هر مورد از فایل صوتی مربوط به بخش شنیداری (listening) كه شامل ۶ پرسش و ۳ متن شنیداری است، ۳ بار تكرار می شود و باید از راه سیستم های صوتی مناسب برای دانش آموزان پخش كنند و برای مواقع اضطرار برنامه مراقبان امتحانات را بگونه ای تنظیم كنند كه در روز امتحان زبان، از وجود دبیران زبان انگلیسی استفاده گردد تا در صورت اختلال در سیستم صوتی مدرسه به علت قطعی برق یا نامناسب بودن سیستم صوتی و... متن و سوالات بخش شنیداری از جانب دبیر زبان متخصص حاضر در جلسه به همان روشی كه در فایل صوتی تنظیم شده (سه بار تكرار متن و سوالات) این بخش را برای دانش آموزان قرائت كنند.
ساكی اضافه كرد: با در نظر گرفتن این دو شیوه به نظر نمی رسد مشكلی در اجرا وجود داشته باشد و با فرض اینكه در تعداد معدودی از حوزه های اجرا به غیر از این روش ها، عمل شده باشد قابل تعمیم به سایر حوزه ها كه تعداد آنها ۴۲۷۳ حوزه اجرا است، نمی باشد.
وی اظهار داشت: «براساس نتایج اوراقی كه تابحال تصحیح شده است عملكرد دانش آموزان در این درس نسبت به سال های قبل نه تنها كاهشی را نشان نمی دهد بلكه ۵/۱ درصد رشد داشته است و اعتراض بعضی از دبیران برپایه اختلاف نظرهایی است كه به این شیوه آموزش یعنی تاكید بر مهارت های گوش كردن و سخن گفتن از بین مهارت های چهارگانه (گوش كردن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن) دارند كه البته در آغاز هر تغییری مقاومت در مقابل تغییر امری طبیعی است.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، رئیس مركز سنجش و پایش كیفیت وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: «مركز سنجش و پایش كیفیت آموزشی درباره روش های تالیف، تدریس و تامین امكانات كمك آموزشی و شیوه ارزشیابی و حتی بارم بندی درس زبان انگلیسی دخالتی ندارد و سئوالات مربوط به این بخش را باید با دفتر تالیف و تدوین كتب درسی و مؤلف كتاب در بین گذاشت.1398/04/02
13:51:49
5.0 / 5
4954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه