در صورت امضای تفاهم نامه آموزش و پرورش و كانون وكلا انجام می شود

حمایت حقوقی بلاعوض از فرهنگیان

حمایت حقوقی بلاعوض از فرهنگیان

پروژه آسان: مدیركل دفتر حقوقی آموزش و پرورش با بیان تفاهم آموزش و پرورش و كانون وكلا برای حمایت حقوقی بلاعوض از فرهنگیان اظهار داشت: متن تفاهم نامه نهایی شده و تنها مقرر است تشریفات امضای آن اجرا شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، منصور اردستانی با اشاره به ماده ۸۸ قانون مدیریت خدمات كشوری و قانون حمایت قضایی از كاركنان دولت، اظهاركرد: باید در دعاوی یا شكایاتی كه برای همكاران فرهنگی و مدیران انجام می شود، حمایت قضایی را در چارچوب مشاوره، معاضدت و حتی در قامت یك وكیل در مراجع قضایی انجام دهیم. ما دامنه این حمایت را توسعه دادیم و با هماهنگی هایی كه با نهادهای حرفه ای مربوط به حوزه های مشاوره حقوقی وارد مذاكره شدیم و بزودی تفاهم نامه حمایت حقوقی از همكاران فرهنگی به صورت بلاعوض با كانون وكلای مركز امضا می شود.
وی اضافه كرد: متن تفاهم نامه نهایی شده است و منتظر برگزاری تشریفات آیینی هستیم تا مراسم امضای آن اجرا شود. طبق این تفاهم نامه به صورت بلاعوض فرهنگیان می توانند از مجرب ترین وكلای كانون برای حل مسائل حقوقی درباره قراردادها، مسائل خانوادگی، معاملات و… مشاوره بگیرند. سطح تفاهم به صورتی است كه فرهنگیان می توانند حتی درباره مسائل غیرسازمانی و غیر اداری هم در شرایط خاصی كه ما تائید می نماییم، به صورت بلاعوض از وكلا استفاده كنند.
نماینده تام الاختیار وزیرآموزش وپرورش در مراجع قضایی اشاره كرد: ظرفیت بسیار خوبی ایجادشده است كه ان شاءالله در آستانه انعقاد تفاهم نامه هستیم.
اردستانی بابیان اینكه نگاه اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران (اسكودا) هم بر این است كه حتی فراتر از این ها هم به ما كمك نماید، اظهار داشت: كانون وكلای مركز و اتحادیه سراسری كانون های وكلا گفته اند كه حتی ما آمادگی داریم در زمینه آگاهی بخشی های حقوقی و آموزش حقوق به زبان ساده، در تربیت شهروند قانون مدار، درباره مسائل حقوقی معلمان و دانش آموزان و جامعه پذیر كردن آنها با آموزش وپرورش همكاری نماییم. مؤلفه حاكمیت قانون با اصطلاحی كه من به كار می برم یعنی بهداشت حقوقی خیلی می تواند در بهتر زندگی كردن كمك نماید. این بهداشت حقوقی هدف آموزش وپرورش هم هست یعنی آدمی تربیت كنند كه به سمت زندگی بهتر سوق داده شود.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، مدیركل دفتر حقوقی، املاك و حمایت قضایی وزارت آموزش وپرورش درانتها اشاره كرد: كانون های وكلا ۳۵ هزار وكیل دارد كه حداقل ۳ معاضدت در هر سال باید داشته باشند و این یعنی حدود ۱۱۰ هزار ظرفیت برای معلمان؛ فرهنگیان به كمك وكلا می توانند مسائل خودرا كامل برطرف كنند تا مسائل مبتلابه معلم موجب نشود تمركز وی در كلاس كم شود.
منبع:

1398/04/18
13:17:02
5.0 / 5
4221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه