اصلاح احكام حقوقی دانشجو معلمان به زودی، پرداخت حداقل حقوق به دانشجویان

اصلاح احكام حقوقی دانشجو معلمان به زودی، پرداخت حداقل حقوق به دانشجویان

پروژه آسان: سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: دانشجو معلمان مشمول دریافت حداقل حقوق می شوند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی اظهاركرد: سوژه تعیین حقوق دانشجو معلمان در سال ۱۳۹۸با توجه به تغییراتی كه در شیوه افزایش حقوق كاركنان دولت ایجادشده بود، در دستور كار وزارت آموزش و پرورش قرار داشت و این وزارت سوژه را از مبادی مختلف مورد پیگیری قرارداد تا به نتیجه نهایی رسید.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: حقوق دانشجو معلمان دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی برمبنای ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش تعیین می شود. این قانون به سبب آن كه هم عرض قانون مدیریت خدمات كشوری شرایط خاصی را برای تعیین حقوق دانشجو معلمان پیش بینی كرده است و باید در شرایط خاص و تعاریف خاص خودش مورد بررسی و اقدام قرار می گرفت.
حسینی با اشاره به اینكه دانشجو معلمان از بدو پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی به استخدام رسمی آزمایشی درآمده اند و كارمند محسوب می شوند، اظهار نمود: به همین علت این دانشجویان باید از تمامی شرایط مندرج در مصوبه افزایش حقوق بهره مند شوند پس وزارت آموزش و پرورش تسری این شرایط را مورد پیگیری قرارداد.
وی ادامه داد: در یك مرحله، بعد از اعمال ۱۸درصد افزایش سالانه و متناسب با ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، مابه التفاوت افزایش حقوق تا سقف ۴۴۰هزار تومان در احكام حقوق دانشجو معلمان اعمال شد و پس ازآن با پیگیری های به عمل آمده، زمینه تسری اعمال حداقل حقوق نیز برای این عزیزان فراهم گشته است. براین اساس دانشجو معلمان وزارت آموزش و پرورش از شروع سال جاری مشمول دریافت حداقل حقوق شده و احكام حقوقی آنان بزودی اصلاح و ابلاغ می شود.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، حسینی درانتها از همكاران جوان وزارت آموزش و پرورش خواست با جدیت به امر تحصیل خود ادامه دهند و اطمینان داشته باشند همكاران آنان هر اقدامی را برای بهره برداری از حقوق قانونی آنان به انجام خواهند رساند.

منبع:

1398/04/28
11:27:12
5.0 / 5
4185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه