رتبه های برتر كنكور به عملكرد مدارس ارتباطی ندارد

رتبه های برتر كنكور به عملكرد مدارس ارتباطی ندارد

به گزارش پروژه آسان سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اعمال سیاست اصلاحی برای كاهش تنوع مدارس اطلاع داد و اظهار داشت: طرح مدارس، مناطق، استان ها و دانش آموزان لازم التوجه را با توزیع ترجیحی بودجه در دستور كار داریم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره راهكارهای تحقق عدالت آموزشی و جاماندن دانش آموزان مدارس دولتی عادی از گردونه رقابت نفرات برتر كنكور سراسری ۹۸ اظهار داشت: ۱۰۷ مدرسه در كشور داریم كه به ۲۴ نوع مدرسه تقسیم می شود.
وی ادامه داد: یكی از مواردی كه به سمت اصلاح آن حركت می نماییم تنوع مدارس و كوشش برای كاهش آن است كه هم اقدامی بهره ورانه است و هم عدالت آموزشی را به دنبال دارد و عملكرد تحصیلی را ارتقاء می دهد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تحلیل وضعیت مدارس از روی آمار رتبه های دهگانه اول كنكور در پنج رشته، تحلیل درستی نیست اظهار داشت: رتبه های اول كنكور به عملكرد مدارس و مدیران آموزش و پرورش ارتباطی ندارد بلكه به استعداد شخصی و تلاش خود دانش آموزان مربوط است. بیشتر از ۲۰ سال است كه یزد میانگین رتبه قبولی هایش در كنكور بالاتر و در جایگاه اول است اما مثلا امسال دو دانش آموز در نفرات برتر داشت.
حسینی افزود: اگر بخواهیم عملكرد مناطق را بررسی نماییم باید به میانگین قبولی در كنكور دقت كنیم، هرچند همین شاخص هم تنها شاخص جدی و واقعی برای سنجش عملكرد تحصیلی مدارس نیست.
وی با اشاره به اینكه طرح مدارس، مناطق، استان ها و دانش آموزان لازم التوجه را با توزیع ترجیحی بودجه در دستور كار داریم اظهار داشت: بعنوان مثال بودجه دانش آموزان عشایری سه برابر دانش آموزان عادی است و باید مناطق لازم التوجه بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرند. همینطور امكان دسترسی به بسترهای دیجیتالی آموزش باید فراهم گردد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: با وزیر ارتباطات تفاهم نامه ای در جهت هوشمندسازی مدارس بخصوص در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت منعقد كردیم كه می تواند در جهت عدالت آموزشی به ما كمك نماید.
وی افزود: در مناطق شهری به ازای هر ۱۰۰ دانش آموز، هفت كامپیوتر و در مناطق نابرخوردار نیم كامپیوتر وجود دارد. به تازگی كمیته ای برای شناسایی محرومترین مناطق و كمك به آنها تشكیل شده است.1398/05/22
13:10:07
5.0 / 5
4303
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه