لوازم التحریر واقعا چقدر گران شده؟

لوازم التحریر واقعا چقدر گران شده؟

به گزارش پروژه آسان نایب رییس اتحادیه لوازم التحریر مشهد اظهار داشت: از آغاز سال 98 شاهد تغییر چندانی در قیمت لوازم تحریر نبودیم اما كالاها مقداری افزایش قیمت داشته و نسبت به سال تحصیلی گذشته در همین زمان دو برابر شده است.


مرتضی لعلیانی در گفتگو با ایسنا در مورد افزایش قیمت لوازم التحریر در بازار، اظهار نمود: قیمت لوازم التحریر از آغاز سال 98 دو برابر نشده اما از اوایل سال قبل قیمت دو برابر و گاه در بعضی اقلام بیشتر افزایش داشته است.
وی ادامه داد: از آغاز سال 98 شاهد تغییر چندانی نبودیم اما مقداری افزایش قیمت داشته و نسبت به سال تحصیلی گذشته همین زمان دو برابر شده است. محصولات كاغذی نسبت به سال قبل دو برابر یا شاید بیشتر افزایش قیمت داشته اند اما محصولات دیگر بین 60 تا 80 درصد گران شده و به سختی به دو برابر می رسد.
لعلیانی با اشاره به اینكه در زمینه لوازم التحریر و كاغذ هیچ زمانی قاچاق و احتكار وجود نداشته است، عنوان كرد: امكان قاچاق لوازم التحریر و كاغذ اصلا وجود ندارد. به علت پایین بودن تعرفه واردات لوازم التحریر قاچاق آن صرف چندانی ندارد، كاغذ هم از مبانی ورودی قانونی وارد می شود.
نایب رییس اتحادیه لوازم التحریر مشهد افزود: اواخر سال 97 و اوایل سال 98، به این علت كه قرار بود كاغذ از ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی تغییر كند، بازار خویش را نشان داد، قیمت ها تغییر نمود و گران گردید اما جنس احتكاری وجود نداشت. اجناس در مغازه و فروشگاه وجود داشته و فروش وجود دارد. تابحال بحث قاچاق نداشتیم.
وی بیان كرد: یك سالی است كه سرعت تولید كالاهای ایرانی افزایش یافته و دیگر مشكل واردات خودكار، مداد، نوار چسب، مدادرنگی و جامدادی از خارج نداریم. تا سال قبل 60 تا 70 درصد خارجی بود اما حالا به سرعت در ایران كالاهای لوكس و باكیفیت تولید می شود.
لعلیانی افزود: برای سال جدید اصلا با كمبود كالا مواجه نیستیم. امسال كالا زیاد است و سال خوبی خواهد بود مگر اینكه اتفاقات پیشبینی نشده رخ دهد. كتاب های درسی وارد فروشگاه ها شده و مقرر است از 5 یا 6 شهریور به فروش برسد. وقتی كتاب وارد بازار شود، بازار رونق می گیرد.
1398/05/30
15:38:06
5.0 / 5
4957
تگهای خبر: تحصیل , كتاب , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه