استفاده از ظرفیت آموزش وپرورش برای افزایش فرهنگ ترافیكی

استفاده از ظرفیت آموزش وپرورش برای افزایش فرهنگ ترافیكی

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش وپرورش اظهاركرد: از تمام ظرفیت آموزش وپرورش برای افزایش ایمنی جاده ها استفاده خواهیم كرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست با مدیران وزارت راه و شهرسازی، اظهاركرد: ایمنی جاده ها و تصادفات یكی از مسائل مهم كشور است و هرساله هزینه های روحی و مادی سنگینی برای جامعه دارد.
وی ادامه داد: وجود نگاه های صفرتا صدی برخی افراد یكی از موانع پیشرفت و توسعه در جامعه است چونكه گاهی اوقات طرح های بسیار هزینه بری را عرضه می دهند كه قابل اجرا نیست بنابراین گاهی اوقات هیچ اقدامی در این زمینه صورت نمی گیرد.
حاجی میرزایی افزود: راه كاهش معضلات بخصوص در جهت ایجاد ایمنی جاده ای انجام خدمات در حد امكانات و ظرفیت های كشور است.
وی خاطرنشان كرد: آموزش وپرورش ظرفیت های خویش را در مورد ایمنی جاده ای به كار خواهد گرفت بنابراین معتقدم با همین ظرفیت های موجود می شود میزان ایمنی جاده ها و فرهنگ راهنمایی و رانندگی را تحت تأثیر قرارداد.
وزیر آموزش وپرورش تصریح كرد: وظیفه اصلی آموزش وپرورش تربیت انسان ها است اما نهادینه كردن فرهنگ ایمنی در فرآیند تعلیم و تربیت اهمیت ویژه ای دارد.
وی اظهار داشت: نگاه ها باید جامع باشد بنابراین افراد باید در ارتباط با انواع ارتباط ازجمله ارتباط باخدا، خلق و خود باید قوی باشند.
حاجی میرزایی اظهار نمود: معتقدم هركسی كه از مدرسه فارغ التحصیل می شود باید به مراتبی از مهارت های پایه ای برسد بنابراین در این راستا تلاش می نماییم و برنامه ریزی خواهیم كرد.
در این دیدار مبحث فرهنگ سازی ایمنی در جامعه، راه های كاهش تلفات جاده ای، لزوم تغییر رفتار و... ازجمله موضوعاتی بود كه عنوان شد و بر نقش مهم آموزش وپرورش در فرهنگ سازی با مبحث ترافیك و رانندگی ایمن تاكید شد.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، شایان ذكر است؛ گنجاندن مباحث ایمنی و ترافیك بعنوان بخشی از مهارت های زندگی در كتاب های درسی، عرضه فوق برنامه های در رابطه با ترافیك، همكاری در پویش های ایمنی، توجه به ایمنی مدارس حاشیه راه ها، آموزش ایمنی به مدارس همجوار راه ها و توجه به پیاده سازی نكات ایمنی در سرویس های حمل و نقل مدرسه، اردوها، انضباط اجتماعی و... بعنوان انتظارات از آموزش وپرورش در این دیدار عنوان شد.
منبع:

1398/07/10
15:58:54
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه