ایست ورزی در كلاس درس در هوای آلوده

ایست ورزی در كلاس درس در هوای آلوده

به گزارش پروژه آسان معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تعطیلی های پیاپی مدارس و زنگ های ورزش به دلیل آلودگی هوا، به روند آموزش و تربیت بدنی لطمه می زند اظهار داشت: البته معلمان تربیت بدنی ما آموزش دیده اند و با انجام ایست ورزی و فعالیتهای ایزومتریك در كلاس درس می توانند بخشی از عقب ماندگی ناشی از این تعطیلی ها را جبران كنند.


مهرزاد حمیدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه اولویت اول استفاده از سالن های ورزشی متعلق به آموزش و پرورش بخصوص در روزهایی كه هوا آلوده است با دانش آموزان است اظهار نمود: البته ۱۰۷ هزار مدرسه و ۳۵۰۰ سالن ورزشی داریم و این تعداد سالن برای جمعیت دانش آموزان كلان شهرها كه از آلودگی هوا رنج می برند كافی نیست.
وی ادامه داد: بهرحال این تعطیلی ها لطمه خودش را می زند؛ البته معلمان تربیت بدنی ما آموزش دیده اند و با انجام ایست ورزی و فعالیتهای ایزومتریك در كلاس درس می توانند بخشی از عقب ماندگی ناشی از این تعطیلی ها را جبران كنند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه فعالیتهای حركتی و مهارتی نیاز به فضا و تمرین مداوم دارد اظهار نمود: در كلانشهرها با مشكل تعطیلی مدارس در هوای ناسالم رو به رو هستیم اما در سایر استان ها مسابقات ورزشی و زنگ تربیت بدنی به روال معمول اجرا می شود.
حمیدی افزود: در كلانشهرهای گرفتار آلودگی هوا، زمانی كه فعالیت ورزشی در فضای باز ممنوع می باشد، ورزش در فضای ورزشی سرپوشیده انجام می شود. برگزاری مسابقات ورزشی هم ممنوعیت دارد و اگر مدرسه ای مرتكب تخلف شود با او برخورد خواهد شد.1398/09/11
13:41:11
5.0 / 5
4302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه