برخورد با مدیرانی كه بالاجبار دانش آموزان را راهی مدارس می كنند

برخورد با مدیرانی كه بالاجبار دانش آموزان را راهی مدارس می كنند

پروژه آسان: سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران هرگونه اجبار مدیران مدارس غیردولتی برای حضور دانش آموزان در مدرسه، در ایام تعطیل به سبب آلودگی هوا را تخلف دانست.


مسعود ثقفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه هرگونه اجبار مدیران برای حضور دانش آموزان در كلاس خصوصاً در مدارس غیردولتی در روزهایی كه كلیه مدارس بهر دلیلی همچون آلودگی هوا تعطیل اعلام شده، تخلف است اظهار نمود: ما تا كنون مواردی داشته ایم كه با تذكر مرتفع شده است و در صورت وجود گزارشات مشابه برخورد قانونی خواهیم داشت.
ایشان سپس درباره برگزاری امتحانات نهایی در ایام اخیر كه مدارس به سبب آلودگی هوا تعطیل شده اند، باردیگر اصرار كرد كه امتحانات نهایی صرفا برای دانش آموزان متوسطه نظری، فنی و حرفه ای و پیش دانشگاهی است كه موفق نشده اند در امتحانات خرداد و شهریور ماه نمره قبولی دریافت نمایند و در رابطه با سایر دانش آموزان نیست.
ثقفی افزود: تعداد كل كسانی كه باید در این امتحانات نهایی شركت نمایند حدود ۲۴ هزار نفر- درس در تهران است. به سبب اینكه آزمون امتحان نهایی كشوری است، قطعا آزمون ها برگزار می گردند و باوجود تعطیلی مدارس، اگر دانش آموزی غیبت كند فرصت خودش را برای قبولی در این نوبت از دست داده است، برای اینكه امتحانات نهایی تكرار نمی شوند.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اصرار كرد كه با عنایت به برخی سوالات مردم در خصوص تعطیلی موسسات علمی آزاد؛ همانطور كه قبل از این اعلام شده بود آموزشگاه های آزاد علمی و زبان هم مانند مدارس در ایام تعطیلی، باید تعطیل باشند و دایر بودن آنها تخلف شمرده می شود.
منبع:

1398/10/02
20:06:22
5.0 / 5
4302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه