آئین پایانی هفدهمین دوره مسابقات هنرجویان كار و دانش كشور انجام شد

آئین پایانی هفدهمین دوره مسابقات هنرجویان كار و دانش كشور انجام شد

پروژه آسان: ایسنا/هرمزگان آئین پایانی هفدهمین دوره مسابقات كشوری علمی كاربردی ویژه هنرجویان هنرستان های كار و دانش در استان هرمزگان اجرا شد.مدیركل آموزش و پرورش استان هرمزگان بامداد امروز(۱۵ بهمن ماه) در مراسم پایانی هفدهمین مسابقات شاخه كاردانش سراسر كشور در هرمزگان، ضمن تبریك به مناسبت چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در استان هرمزگان بعنوان میزبان هفدهمین مسابقات علمی كاربردی مرحله عملی كشوری هنرستان های كاردانش تمام تلاش خودرا با مسئولان كشوری و استانی به كاربستیم تا اقامت و میزبانی خوبی برای میهمانان و نخبگان از سراسر كشور فراهم آوریم.

موسی داده زاده عنوان كرد: ایران ۳۶ هزار شهید دانش آموز، ۴ هزارشهید فرهنگی دارد كه از این تعداد، ۱۷۱ شهید دانش آموز و ۳۵ شهید فرهنگی هستند.

وی افزود: در چنین روزهایی در زمان انقلاب دو شهید دانش آموز و یك شهید فرهنگی از استان هرمزگان تقدیم انقلاب شده است.

این مقام مسئول ضمن خوشامدگویی به مسئولان و دانش آموزان راه یافته به مرحله عملی، افزود: از تمامی مسئولان كشوری و استانی كه در این راه با همراهی و همكاری همراه ما بوده اند سپاسگذاریم.

دادی زاده درانتها اظهار داشت: امیدواریم در این مدت چند روزه استان هرمزگان و اداره آموزش و پرورش استان میزبانی خوبی را برای شمارقم زده باشد.

در ادامه مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و كاردانش وزارت آموزش و پرورش بیان كرد: هدف شاخه كاردانش تربیت نیروی انسانی ماهر و استادكار با همكاری و مشكاركت دستگاه های دولتی متولی مهارت برای تامین نیازبازاركار است.

سید مصطفی آذركیش درباب سهم شاخه های فنی و حرفه ای، نظری و كاردانش عنوان كرد: ۱۵.۸۰ درصد دانش آموزان فنی و حرفه ای، ۱۹.۴۴ درصد دانش آموزان كاردانش و ۶۴.۷۶ دانش آموزان نظری از تعداد كل ۲ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۱۹۶ دانش آموزان كشور را به خود اختصاص داده اند.

وی همین طور سهم هنرجویان پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم در صنعت را ۵۵.۶۸ عنوان نمود و اضافه كرد: سهم این هنرجویان در زمینه خدمات ۱۵.۹۶، زمینه هنر ۲۴.۱۶ و كشاورزی ۴.۳ است.

آذركیش با بیان این كه یكی از برنامه های دفترآموز های فنی و حرفه ای و كاردانش را برگزاری مسابقات علمی_ كاربردی و المپیادها است، اضافه كرد: تعداد رشته های مهارتی شاخه كاردانش ۱۶۰ رشته به تفكیك زمینه های صنعتی ۶۵ رشته، كشاورزی ۳۳ رشته، خدمات ۱۲ رشته و هنر ۵۰ رشته است.

وی درباب اهداف هفدهمین دوره كشوری مسابقات علمی كاربردی هنرجویان شاخه كاردانش اظهار نمود: اهداف این مسابقات بهبود كیفی آموزش های مهارتی، آشنایی جامعه باتوانمندی های هنرجویان هنرستان ها، سنجش میزان كیفیت آموزش های تخصصی ارائه شده در سه سطح منطقه ای، استانی و كشور، ایجادروحیه رقابت جویی و رقابت پذیری سالم بین هنرجویان، شناسایی هنرجویان توانمند و ماهر، اشاعه و ترویج فرهنگ كار و مهارت آموزی و كارآفرینی و تشویق و ترغیب هنرجویان در بروز خلاقیت های علمی و كارگاهی است.

مدیركل دفترآموزش های فنی و حرفه ای و كاردانش اظهاركرد: تعداد آزمون های مهارتی هفدهمبن دوره مسابقات علمی كاربردی با پوشش ۹۹ رشته مهارتی كاردانش به تفكیك ۳۴ آزمون مهارتی كه ۶ آزمون آن در زمینه كشاورزی، ۱۳ آزمون در زمینه خدمات و هنر و نیز ۱۵ آزمون در زمینه صنعت انجام شد.

آذركیش درانتها اظهار داشت: در مرحله منطقه ای(هنرستانی) این مسابقات ۱۰۰ هزارنفر هنرجو، مرحله استانی ۱۴ هزار و ۵۰۸ نفرهنرجو، مرحله نظریه كشوری ۲۶۷۵ نفر هنرجو شركت كردند كه از این تعداد ۲۰۳ هنرجو به مرحله عملی كشوری ( ۱۰۶هنرجوی پسر و ۹۷ هنرجوی دختر) در این مسابقات راه یافتند.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، درانتها این مراسم از نفرات برتر در هر رشته تجلیل به عمل آمد.

منبع:

1398/11/15
23:18:12
5.0 / 5
4265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه