یك مسئول خبر داد:

راه اندازی سامانه جامع آموزش مجازی دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان مركزی

راه اندازی سامانه جامع آموزش مجازی دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان مركزی

به گزارش پروژه آسان ایسنا/مركزی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مركزی از طریق اندازی سامانه جامع آموزش مجازی دانش آموزان با نیازهای ویژه اطلاع داد.


محمود عسگری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: باوجود تعطیلی مدارس به دلیل انتشار كرونا، عزم ملی تمامی دست اندركاران آموزش و پرورش بر پیشگیری از ایجاد وقفه تحصیلی بوده و در این راستا اقدامات خوبی هم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش استثنایی استان هم با عنایت به شرایط بحرانی موجود، مبادرت به تشكیل كارگروه های تخصصی كرده و راهكارهای موثر و كارآمد استفاده از ظرفیت فضای مجازی را مورد بررسی قرار داد و در نهایت مقرر شد سامانه جامعی در این حوزه طراحی شود.

عسگری خاطرنشان كرد: با تلاش تمامی كاركنان آموزش و پرورش استثنایی استان سامانه جامع آموزش مجازی دانش آموزان با نیازهای ویژه برای استفاده دانش آموزان و خانواده ها افتتاح شد.

وی ادامه داد: این سامانه طوری طراحی شده كه تمامی گروه های دانش آموزی شامل دانش آموزان با صدمه بینایی، شنوایی، ذهنی، جسمی – حركتی، اتیسم و مشكلات ویژه یادگیری در همه دوره های تحصیلی بتوانند به محتواهای آموزشی تهیه شده در چارچوب فایل های صوتی، تصویری، كلیپ، كاربرگ های تمرینی و... دست یابند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مركزی ضمن اشاره به اهمیت و نقش فعالیتهای توانبخشی، مشاوره ای، فرهنگی و ورزشی در آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه بیان نمود: در این سامانه علاوه بر محتواهای آموزشی، محتواهای بهداشتی و توانبخشی( كاردرمانی، گفتاردرمانی، شنوایی شناسی، فیزیوتراپی و بینایی سنجی)، مشاوره ای، ورزش در خانه و آموزش های قرآن و نماز هم در چارچوب تمرینات، بازی ها، كلیپ ها و... در زمان تعطیلی مدارس در اختیار دانش آموزان و خانواده ها قرار می گیرد.

وی ادامه داد: فایل صوتی كتب هم برای استفاده دانش آموزان با صدمه بینایی و همینطور تعدادی نرم افزار كاربردی آموزشی هم در این سامانه قابل دسترسی است.

عسگری اظهار داشت: با عنایت به شرایط خاص دانش آموزان با نیازهای ویژه تهیه محتواهای كاربردی جز با همكاری تمامی كاركنان اداره و مدارس استثنایی مقدور نبوده و بدین منظور ضمن تقسیم بندی محتواهای مورد نیاز بین مدارس و همكاران نحوه تهیه محتواها اعلام شده و محتواهای ارسالی توسط همكاران به تدریج در سامانه بارگذاری می شود تا خانواده های دانش آموزان با نیازهای ویژه بتوانند به راحتی به تمامی مطالب آموزشی دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: با عنایت به این كه برخی از خانواده ها امكان دسترسی به فضای مجازی را ندارند، با همكاری مدارس، بسته های آموزشی شامل لوح فشرده و كاربرگ های تهیه شده از مطالب سامانه در چند نوبت تهیه و در اختیار آنان قرار می گیرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مركزی تصریح كرد: این سامانه قابلیت استفاده در هر دو محیط ویندوز و اندروید را داشته و خانواده ها می توانند نرم افزار سامانه جامع آموزش مجازی دانش آموزان با نیازهای ویژه را از سامانه دریافت و روی گوشیهای تلفن همراه خود نصب كنند.

آدرس سامانه جامع آموزش مجازی دانش آموزان با نیازهای ویژه:

https: //app.schoology.com/course/2377459490/materials

كدكاربری ( username): markazi.seo@gmail.com

رمز ورود(password): 123456
1398/12/19
21:07:19
5.0 / 5
3508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه