احتمال اتمام امتحانات دبیرستانی ها در تیر

احتمال اتمام امتحانات دبیرستانی ها در تیر

پروژه آسان: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دو هفته تا 20 روز پس از آخر امتحانات پایه دوازدهم، كنكور برگزار می گردد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا كمرئی با حضور در برنامه تهران20 با اشاره به اینكه تصمیم گیری درباره كنكور با سازمان سنجش است، اظهار نمود: كنكور پس از آخر امتحانات پایه دوازدهم دانش آموزان برگزار می گردد و برای همین كنكور تابعی از بازگشایی مدارس است و حدس می زنیم خردادماه ایام امتحانات باشد و با عنایت به شرایط پیش آمده به نظر می رسد امتحانات تا بخشی از تیرماه ادامه پیدا كند.
وی ادامه داد: در دو هفته تا20 روز پس از آخر امتحانات پایه دوازدهم كنكور برگزار می گردد و هم اكنون مسأله تعطیلی مدارس، نظام های آموزشی را تحت الشعاع قرار داده است و 80 درصد دانش آموزان دنیا با اختلال آموزش مواجه گشتند.
كمرئی با اشاره به تحقق70درصدی آموزش ها تا امروز، خاطرنشان كرد: در ایران 15 میلیون دانش آموز به علت جلوگیری از كرونا تعطیل هستند و از انجا كه سلامت دانش آموزان اولویت اول ماست باید مجوز حضور دانش آموزان داده شود و سلامت قطعی تضمین شود.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح كرد: تا زمانی كه این مورد روشن نشود و تضمین سلامتی را نگیریم، اصرار به حضور دانش آموزان نداریم؛ هر چند كه آموزش مهم می باشد.
كمرئی با اشاره به اینكه پروتكل های وزارت بهداشت و اجرای آن برای ما قابل اهمیت است، اظهار داشت: اگر ما در تنگنای زمانی قرار بگیریم، باید طبق پروتكل های وزارت بهداشت مدارس را بازگشایی نماییم و بر طبق این پروتكل هایی كه در فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد باید آموزش و پرورش رویه قبل خویش را در صورت ادامه دار شدن انتشار ویروس و بازگشایی مدارس تغییر دهد.
ایشان در ادامه افزود: ولی ما نمی توانیم در فضای 35 متری با 35 دانش آموز این قواعد را اجرا نماییم و بر این اساس باید راه های مختلف را در نظر بگیریم.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعیین تكلیف شهریه مدارس غیردولتی، اظهار نمود: این مورد مربوط به سازمان مدارس غیردولتی است و شورای نظارت استان و مركزی باید تصمیم گیری كنند.
وی با اشاره به اینكه مدارس تیزهوشان در فضای مجازی آموزش ها را انجام می دهند، اظهار داشت: تولید و پخش تعداد 838 برنامه به میزان 419 ساعت در تلویزیون را از 10 اسفند سال 98 پیگیری كردیم و دانش آموزان زیادی از برنامه ها استفاده كردند و البته آموزش مجازی و جزوه هایی كه برای دانش آموزان ارسال می شود، هم در حال انجام می باشد.1399/01/19
12:35:14
5.0 / 5
2913
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه