تدوین سیاست های اردویی دانش آموزان با عنایت به مواد كتب درسی

تدوین سیاست های اردویی دانش آموزان با عنایت به مواد كتب درسی

به گزارش پروژه آسان معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش بر تدوین سیاست های اردویی دانش آموزان با عنایت به اهداف دوره های تحصیلی و مواد كتب درسی و مدنظر قراردادن موضوعات متنوع تربیتی دراردوها تاكید نمود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا كاظمی در جلسه تدوین سیاست های تربیتی وزارت آموزش و پرورش از راه تولید بسته های تحولی با ابزار اردوهای دانش آموزان كه در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات و پیگیری ها و انجام برنامه های متنوعی كه در ادارات كل زیر مجموعه معاونت پرورشی و فرهنگی در روزهای شیوع كرونا صورت گرفته است، اظهار داشت: باید برای برنامه های حال و آینده خود بیندیشیم و همینطور لازم است جلسه ای برگزار گردد تا برنامه های تابستان حوزه معاونت پرورشی را تعیین تكلیف نماییم.
وی افزود: با عنایت به فرصتی كه در این ایام كرونایی به وجود آمده می توانیم خیلی از كارهای عقب افتاده را پیگیری نماییم علاوه بر این حوزه پرورشی می تواند از شبكه شاد كه توسط وزارت آموزش و پرورش بوجود آمده است بعنوان یك بستر و ظرفیت پرارزش به خوبی استفاده نماید.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: با عنایت به این كه دانش آموزان در شرایط شیوع كرونا اوقات فراغت بیشتری دارند می توانیم از بستر پرارزش شبكه شاد استفاده نماییم و برنامه های ارزشمندی در حوزه های مختلف نظیر خدمات مشاوره ای، ارتقاء مهارت ها، توانایی ها در زمینه فعالیتهای فرهنگی و هنری قصه گویی، توسعه فرهنگ كتاب و كتابخوانی و فعالیتهای قرآن و عترت عرضه دهیم.
وی یادآورشد: نباید در این ایام كرونا منفعل باشیم البته اقدامات خوبی در همین ایام در سطح كشور و استان ها و ادارات كل صورت گرفته است و باید یك گزارش جامع از اقدامات مختلف در سطح كشور جمع آوری شود.
كاظمی خاطرنشان كرد: از اقدامات خوبی كه در این عرصه صورت گرفته است چاپ مجله تربیت سیاسی ویژه نامه حجاب و عفاف و همینطور اعلام خبر برگزاری جشنواره حجاب و عفاف به میزبانی استان تهران بود كه باید زمینه های ارسال مقالات و آثار استان ها از راه فضای مجازی فراهم گردد.
وی اظهار داشت: یكی از كارهایی كه می توانیم حالا دنبال نماییم سیاست گذاری حوزه اردویی دانش آموزان است كه مورد تاكید وزیر آموزش و پرورش هم هست و جلسات گوناگونی هم در این حوزه برگزار شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: در ابتدا باید لزوم تبیین راهبردها و سیاست های اردویی دانش آموزان با عنایت به اسناد بالادستی و آئین نامه اجرایی مدارس مشخص شود و در این جلسات باید به یك درك مشترك در این خصوص دست پیدا نماییم اهداف دوره های تحصیلی و مواد كتب درسی و پایه ها در سیاست گذاری مد نظر قرار گیرد.
وی خاطرنشان كرد: لازم است كه پرونده اردویی دانش آموزان تشكیل گردد و با عنایت به خلق موقعیت های تربیتی درطول دوران تحصیل هر دانش آموز در انتها دوره تحصیلی خود حداقل باید۲۰ اردو رفته باشد كه دراین خصوص می توانیم برای هر پایه تحصیلی اردوهای تجویزی، اختیاری و انتخابی داشته باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش مخاطب اصلی سیاست گذاری اردویی دانش آموزان مدیر مدرسه، مربی پرورشی و معلمان هستند و دانش آموزان بعنوان بهره بردار آن هستند.
وی یاد آورشد: همینطور اردوها برای هركدام از پایه های تحصیلی باید با عنایت به موضوعات مختلف كتب درسی و اهداف پایه های تحصیلی و اهداف متنوعی نظیر اردوهای دینی، تربیتی، ورزشی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، دانش افزایی، تاریخی و غیره باشد و همینطور تمام اردوها باید با محوریت ایجاد شادی و نشاط برای دانش آموزان باشد.
1399/01/26
23:34:23
5.0 / 5
2795
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه